Відбулася зустріч Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Івана Чижа із представниками зарубіжних дипломатичних місій

опубліковано 17 березня 2004 року о 15:19

На початку зустрічі Голова Комітету коротко проінформував про стан свободи слова та інформації в Україні. Головною темою обговорення під час зустрічі стала ситуація, що склалася навколо радіостанції “Континент”.

Оскільки Державний комітет телебачення і радіомовлення України не має відношення до ліцензування телерадіоорганізацій, Комітет виходить із тієї інформації, до якої має доступ кожен. Як відомо, радіо “Континент” здійснювало мовлення в Києві з 1993 року на частоті FM 100,9 МГц. Ліцензію йому було видано у 1995 році.

У конкурсі на право використання каналів (частот) мовлення на частоті FM 100,9 МГц, який Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила 23 грудня 2000 року, поряд з іншими телерадіоорганізаціями брало участь і ТОВ “Медіа-Центр” (позивні радіо “Континент”). Проте переможцем у конкурсі було визнано харківське підприємство “Оникс” (позивні радіо “Мелодія”).

Своє рішення Нацрада на судовому засіданні мотивувала тим, що ТОВ “Медіа-Центр” під час підбиття підсумків конкурсу перебувало в проблемній фінансовій ситуації: непогашений кредит перед Інофондом.

У свою чергу керівництво радіо “Континент” результати конкурсу коментує інакше: радіо “Континент” не здобуло перемоги не через борги з кредиту, а тому, що на своїй частоті транслює програми Бі-Бі-Сі, Голос Америки, Німецьку хвилю.

Положення про проведення конкурсу передбачає, що першочергове право на отримання ліцензії має телерадіоорганізація, яка здійснювала мовлення на цій самій частоті. Однак ця умова діє в тому разі, якщо телерадіоорганізація перебуває в однакових умовах з іншими організаціями, які подали заяву на конкурс. У даному ж випадку Нацрада визнала, що однакових умов не було, оскільки радіо “Континент” мало проблеми з погашення кредиту (кредит дотепер не погашений, хоча рішення суду вже набрало чинності).

Керівництво радіо “Континент” подало апеляційну, касаційну скарги до суду. Рішення судових інстанцій - відмовити. Радіо “Континент” подало заяву до Європейського суду з прав людини. Однак звернення до Європейського суду не припиняє виконання рішень національних судів. А рішення останньої судової інстанції таке: відмовити в задоволенні скарги ТОВ “Медіа-Центр”. З моменту набуття законної сили рішення суду, а саме з 12 лютого 2003 року (дата зазначена з урахуванням винесення рішення касаційної судової інстанції України), вихід радіо “Континент” в ефір  не можна вважати повною мірою законним, оскільки право мовлення на цій частоті має інша телерадіоорганізація.

Як стало відомо, у лютому поточного року загострилася ситуація у зв'язку з початком мовлення в м. Києві на одній частоті з “Континентом” іншого мовника відповідно до ліцензії. Зрозуміло, що дві радіостанції не можуть одночасно використовувати одну частоту.

Наскільки ми володіємо інформацією, ліцензіати на цій частоті змушені були звернутися до “Укрчастотнагляду”, який 3 березня 2004 року вимкнув передавач радіостанції “Континент”. Але це вже справа Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Укрчастотнагляду та інших контролюючих органів, рішення і дії яких Комітет не може коментувати.

Позиція Державного комітету телебачення і радіомовлення України завжди ґрунтувалася на тому, що будь-які рішення органів державної влади мають відповідати вимогам Конституції і законам України.

Водночас зважаючи на те, що оголошення конкурсу і визначення його переможців, видача ліцензій на право мовлення і подальший контроль за діяльністю телерадіоорганізацій, а також державна реєстрація аудіовізуальних ЗМІ як суб’єктів інформаційної діяльності здійснюється одними й тими ж особами, Комітет неодноразово звертався до вищих органів влади з пропозиціями щодо передачі окремих функцій Держкомтелерадіо. Адже монополізм у будь-якій формі не виключає можливості виникнення ситуації, подібної тій, яка склалася на сьогодні з радіо “Континент”.

Під час зустрічі Голова Комітету Іван Чиж відповів на окремі запитання, надав достовірну інформацію про обставини загибелі журналіста, генерального директора ТОВ ТРК “ЮТА-ТВ” Георгія Чечика, а також прокоментував своє негативне ставлення до перекручення деякими засобами масової інформації фактів, що не відповідають дійсності, на прикладі прес-конференції, яку він провів 12 березня 2004 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux