Відомі представники науки та культури ініціювали та провели у Києві «круглий стіл» на тему: «Шевченкові заповіти і сьогодення». Від Держкомтелерадіо участь у дискусії взяв директор департаменту інформаційної політики Богдан Червак.
Учасники засідання висловили занепокоєння з приводу агресивного, керованого, на їхню думку, ззовні наступу на все українське - мову, культуру, національну гідність.
«Сьогодні, напередодні виборів, як ніколи, загострилася мовна, культурна, ідентифікаційна проблематики в Україні. Відверті випади проти українства ми спостерігаємо і на рівні теоретичної думки. Це такі продумані, далекоглядні кроки. Все це може призвести до розчинення національної ідентичності українців, про яку не раз у своїх творах говорив Тарас Шевченко», - відзначила ректор інституту етнології і фольклористики АН України Ганна Скрипник.
На переконання доцента Харківського національного технічного університету Володимира Скляра, українцям намагаються нав'язати думку про те, що "проект "Україна" ось-ось загине", що нам варто змінити державну мову, що головною мовою є російська, а українська – другорядна.
Як зазначив у своєму виступі директор департаменту Держкомтелерадіо Богдан Червак, доказом того, що напади на все українське дієві, є стан наших засобів масової комунікації. Адже крім державних телерадіокомпаній, практично ніхто не приділяє уваги питанням національної ідентифікації українського народу, захисту його культурних надбань. На його думку, в Україні необхідно більше уваги приділити телеканалу «Культура», передачі якого, допомагають глядачам розвиватися, збагачуватися знаннями. «У нас є канал «Культура», але це далеко не той рівень, який нам необхідно сьогодні. І це тоді, коли аналогічні канали в інших країнах є насправді дуже популярними і мають вплив на формування національної свідомості», - наголосив Богдан Червак.
Учасники «круглого столу» висловили занепокоєння тим, що доволі часто засновниками і власниками українських каналів стають не громадяни нашої держави. За словами народного депутата України, голови ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павла Мовчана, «нам намагаються довести, що процес самоідентифікації є шкідливим для нашого народу, що взагалі шкідливо бути українцем».
Наприкінці засідання директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка, голова Комітету з національної премії ім.. Т.Г.Шевченка академік Микола Жулинський закликав українських науковців об’єднатися та допомогти політикам працювати на розвиток української мови, культури, нації.