Про підсумки законопроектної роботи Держкомтелерадіо України
у 2005 році
Державний комітет телебачення і радіомовлення України у 2005 році спрямовував діяльність на удосконалення інформаційного законодавства. Тривала робота з розробки проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, забезпечення супроводу урядових проектів у комітетах і на пленарних засіданнях Верховної Ради України.
І. Законопроекти, що розроблені Комітетом у цьому році, а також розробка яких на етапі завершення.
1. „Про внесення змін до Закону України „Про інформацію” (нова редакція).
2. “Про захист професійної діяльності журналістів”.
3. „Про внесення змін до статті 13 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо збільшення розміру частки іноземного капіталу у статутному фонді телерадіокомпаній з 30 до 35 відсотків).
4. “Про інформаційні агентства” (щодо приведення Закону у відповідність до Цивільного та Господарського кодексів).
5. “Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення (із змінами, внесеними Протоколом від 9 вересня 1998 року)” та
“Про внесення змін і доповнень до деяких законів України”.
6. „Про внесення змін до Закону України „Про захист суспільної моралі”.
Крім того, Комітетом розроблено ряд Указів та Розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.
1. Проекти розпоряджень Президента України „Про призначення державних стипендій видатним діячам інформаційної галузі” (довічні і дворічні) від 21.01. 2005 р. №19-рп.
2. Указ Президента України “Про внесення змін до Порядку призначення стипендій дітям журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв’язку з виконанням службових обов’язків” від 23.09.2005 № 1331.
3. Постанову Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо реформування та розвитку Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” на 2005-2007 роки” від 19.09.2005 р. N 933.
4. Проект Указу Президента України “Про присвоєння І.А. Александрову звання Герой України”.
5. Проект Указу Президента України “Про визнання таким, що втратив чинність Указу Президента України від 18 листопада 1994 року 685 “Про додаткові заходи щодо державної підтримки періодичних видань”.
6. Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 р. N 377” .
7. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження нового складу наглядової ради Національної радіокомпанії” від 08.06.2005 р. № 186-р.
8. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. N 88-р “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 січня 2005 р. N 24” .
9. Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про державне замовлення у сфері видавничої справи”.
10. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження складу наглядової ради Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”.
11. Проект постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання Національної телекомпанії України”.
12. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження нового складу наглядової ради Національної телекомпанії України”.
13. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України „Про зміну складу колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України”.
14. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Концепції Державної програми науково-технічного розвитку державного телебачення і радіомовлення на 2006-2009 роки”.
15. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції Закону України “Про роздержавлення друкованих засобів масової інформації”.
16. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Концепції розвитку національного інформаційного простору”.
17. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції державної мовної політики”.
18. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Концепції Державної програми створення суспільного телебачення і радіомовлення в Україні”.
Комітетом протягом року було опрацьовано та погоджено близько двохсот проектів нормативно-правових актів, розробниками яких є інші центральні органи виконавчої влади.
ІІ. Протягом 2005 року Комітет постійно забезпечував супровід проектів законодавчих актів, внесених Урядом України та народними депутатами України, у комітетах і на пленарних засіданнях Верховної Ради України, зокрема:
1. Верховною Радою України прийнято і Президентом України підписано:
Закон України „Про внесення змін статті 12 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”;
Закон України “Про внесення змін до статті 27 Закону України “Про видавничу справу”;
Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” (нова редакція).
2. Верховною Радою України прийнято та Президенту України запропоновано накласти вето на Закон України „Про порядок призначення керівників (президентів) Національної телекомпанії України і Національної радіокомпанії України та про припинення їх повноважень”.
3. Під час розгляду на пленарних засіданнях сьомої і восьмої сесій Верховної Ради України було забезпечено супровід 52 законопроектів з питань розвитку інформаційної сфери.
ІІІ. Міністерству юстиції України надіслано пропозиції до орієнтовного плану законопроектної роботи на 2006 рік, в якому передбачено такі питання:
1. Розробка проекту Закону України “Про засоби масової інформації” та внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України у грудні 2006 року.
2. Розробка проекту Закону України “Про роздержавлення друкованих засобів масової інформації” та внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України у жовтні 2006 року.