| 20 грудня, в рамках ІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» відбулося нагородження лауреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності та премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Нагороди вручав перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський. Зокрема, у номінації «За кращу публікацію в друкованих ЗМІ» премією імені Івана Франка відзначено Василя Дем’яніва за статтю «Паркові узурпатори, або Цісар заплакав би…», в якій автор розповідає про історію та боротьбу громади м. Коломиї проти приватизації міського парку культури і відпочинку ім. Трильовського. У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію отримав авторський колектив Донецької ОДТРК (Олександрина Кругленко, Оксана Морозова, Антон Сєчін, Юрій Ємелін, Артур Гурейков) за телевізійну програму «Повернення. Реквієм». |
Програма присвячена донбаському періоду життя видатного поета, правозахисника Василя Стуса. У номінації «За кращий твір в радіомовній сфері» відзначено колектив авторів Полтавської ОДТРК «Лтава» (Інна Якобенко, Петро Сливка, Олександр Сипітий) за радіопередачу «Земля, позичена в дітей», в якій порушуються питання виживання в сільській місцевості на Полтавщині. Премію «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» отримав Володимир Бєлінський за книгу «Країна Моксель, або Московія», збір матеріалів до якої тривав майже 40 років. Книга Володимира Бєлінського – це новий погляд на формування Російської імперії.
Також, в рамках «Книжкових контрактів» відбулося нагородження лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Мирослава Мамчака за книгу «Тарас Шевченко і флот». Ця праця є першим в Україні комплексним журналістським дослідженням морської сторінки біографії Кобзаря під час його дворічної служби на засланні у складі Аральської морської експедиції, а також морської тематики у художній творчості Тараса Шевченка.
«Сьогоднішнє вручення премії імені Чорновола книзі «Тарас Шевченко і флот» я розцінюю як визнання на державному рівні того факту, що Кобзар був не лише поетом, художником, але й відважним моряком, - сказав Мирослав Мамчак. – Саме служба на флоті надала найбільшої творчої наснаги Шевченкові під час заслання, адже у свій «морський» період він написав більше третини свого «Кобзаря».
Також, за пропозицією Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола, почесними грамотами Держкомтелерадіо України за внесок у збереження історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності нагороджено Юлію Пасак і Віктора Дембського (КДТРК) за телевізійну програму «Григорій Косинка» циклової програми «Подих слова» та Романа Коваля і Олександра Домбровського (ДТРК «Культура») за телепередачу «Отамани Холодного Яру».
Насамкінець перший заступник Голови Держкомтелерадіо України подякував лауреатам обох премій за значний внесок в інформаційну галузь, розвиток публіцистики та побажав їм творчої наснаги.
«Приємно, що ці конкурси спонукають до творчого пошуку велику когорту інтелектуалів, обдарованих людей, - підкреслив Анатолій Мураховський. – Хотілося б побажати їм міцного здоров’я та творчої наснаги».
Довідково. Премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. У 2011 році на здобуття премії надійшов 41 творчий доробок із 16 регіонів України.
Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, заснована у 2004 році, присуджується щорічно авторам оригінальних публіцистичних творів в галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Цьогоріч на здобуття премії надійшло 79 публіцистичних творів, зокрема: 33 публікації в друкованих ЗМІ, 44 телероботи та 2 радіоматеріали. Публіцистичні твори подали 27 авторів з 10 регіонів України.