• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
На "Книжкових контрактах" відбулося нагородження лауреатів премій імені І.Франка та В.Чорновола
опубліковано 20 грудня 2011 року о 17:56

20 грудня, в рамках ІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» відбулося нагородження лауреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності та премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Нагороди вручав перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський.

Зокрема, у номінації «За кращу публікацію в друкованих ЗМІ» премією імені Івана Франка відзначено Василя Дем’яніва за статтю «Паркові узурпатори, або Цісар заплакав би…», в якій автор розповідає про історію та боротьбу громади м. Коломиї проти приватизації міського парку культури і відпочинку ім. Трильовського.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію отримав авторський колектив Донецької ОДТРК (Олександрина Кругленко, Оксана Морозова, Антон Сєчін, Юрій Ємелін, Артур Гурейков) за телевізійну програму «Повернення. Реквієм».

Програма присвячена донбаському періоду життя видатного поета, правозахисника Василя Стуса. У номінації «За кращий твір в радіомовній сфері» відзначено колектив авторів Полтавської ОДТРК «Лтава» (Інна Якобенко, Петро Сливка, Олександр Сипітий) за радіопередачу «Земля, позичена в дітей», в якій порушуються питання виживання в сільській місцевості на Полтавщині. Премію «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» отримав Володимир Бєлінський за книгу «Країна Моксель, або Московія», збір матеріалів до якої тривав майже 40 років. Книга Володимира Бєлінського – це новий погляд на формування Російської імперії.

Також, в рамках «Книжкових контрактів» відбулося нагородження лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Мирослава Мамчака за книгу «Тарас Шевченко і флот». Ця праця є першим в Україні комплексним журналістським дослідженням морської сторінки біографії Кобзаря під час його дворічної служби на засланні у складі Аральської морської експедиції, а також морської тематики у художній творчості Тараса Шевченка.

«Сьогоднішнє вручення премії імені Чорновола книзі «Тарас Шевченко і флот» я розцінюю як визнання на державному рівні того факту, що Кобзар був не лише поетом, художником, але й відважним моряком, - сказав Мирослав Мамчак. – Саме служба на флоті надала найбільшої творчої наснаги Шевченкові під час заслання, адже у свій «морський» період він написав більше третини свого «Кобзаря».

Також, за пропозицією Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола, почесними грамотами Держкомтелерадіо України за внесок у збереження історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності нагороджено Юлію Пасак і Віктора Дембського (КДТРК) за телевізійну програму «Григорій Косинка» циклової програми «Подих слова» та Романа Коваля і Олександра Домбровського (ДТРК «Культура») за телепередачу «Отамани Холодного Яру».

Насамкінець перший заступник Голови Держкомтелерадіо України подякував лауреатам обох премій за значний внесок в інформаційну галузь, розвиток публіцистики та побажав їм творчої наснаги.

«Приємно, що ці конкурси спонукають до творчого пошуку велику когорту інтелектуалів, обдарованих людей, - підкреслив Анатолій Мураховський. – Хотілося б побажати їм міцного здоров’я та творчої наснаги».

 

Довідково. Премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. У 2011 році на здобуття премії надійшов 41 творчий доробок із 16 регіонів України.

Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, заснована у 2004 році, присуджується щорічно авторам оригінальних публіцистичних творів в галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Цьогоріч на здобуття премії надійшло 79 публіцистичних творів, зокрема: 33 публікації в друкованих ЗМІ, 44 телероботи та 2 радіоматеріали. Публіцистичні твори подали 27 авторів з 10 регіонів України.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux