• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
На "Книжкових контрактах" широко представлені історичні та культурологічні видання
опубліковано 18 грудня 2011 року о 17:21

18 грудня видавництво «Балтія-Друк» представило учасникам та відвідувачам ІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» велике видання "Хотинська битва 1621. Битва за Центру Європу», авторами якого є Петро Сас та Гене Кіркєне.

Книга приурочена до святкування 390-ї річниці перемоги у Хотинській війні 1621 року і розповідає про завершальну битву у ході великої польсько-турецької війни 1620-1621 рр, коли багатотисячне козацьке військо під керівництвом Петра Сагайдачного атакувало турків і змусило їх припинити війну та укласти Хотинський мир.

На сторінках книги читач може знайти новітні історичні дослідження біографій гетьманів Яна Кароля Ходкевича і Петра Конашевича Сагайдачного, проведені українськими та литовськими науковцями, які дозволяють відкрити невідомі сторінки видатних військово-політичних діячів початку ХVІІ ст.

Книга видана у рамках державної програми «Українська книга» у 2011 році.

Загалом, на стенді видавництва «Балтія-Друк» найбільше видань, присвячених історії та культурі України. Ще одне із них – двотомник «Традиційне вбрання українців», також було презентовано у перший день роботи виставки.

У двотомнику зібрана історія та багатий ілюстративний матеріал про український костюм, який охоплює період другої половини ХІХ – початку ХХ століття. Перша книга видання присвячена українському костюму степової України та південним регіонами, друга – Поліссю та Карпатам. Гортаючи сторінки видання, можна побачити на сучасних моделях унікальний автентичний одяг наших прабабусь та прадідів, який сьогодні є експонатами обласних музеїв України або знаходяться у приватних колекціях.

Метою видання, за словами його авторки етнографа, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту народознавства Національної академії наук Оксани Косьминої, було показати різноманіття українського костюму в регіональному розрізі. «Одна з ідей, закладених у виданні - розвінчати шароварне уявлення про український костюм, - говорить авторка. - Показати його в регіональному варіанті. В кожному томі є карта, і можна подивитися, наскільки різниться національний одяг, наприклад, в районі одного Полісся або Карпат, або у лісостепу – від кордонів Польщі, до кордонів Росії. Тобто наше національне вбрання не має нічого спільного з існуючим сценічним сурогатом».

Двотомник «Традиційне вбрання українців» розрахований на широкого читача: в ньому можна знайти унікальний словничок назв деталей українського національного одягу, а також резюме та перекладений словник англійською мовою, аби з книжкою могли познайомитися закордонні шанувальники української культури.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux