• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Інформаційний бюлетень № 1 ІІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку
опубліковано 22 серпня 2007 року о 11:34

 

 

У столичному «Українському домі» проходить III Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Понад 200 видавничих і поліграфічних підприємств з України, а також Білорусі та Росії представили свою друковану продукцію. Відкрив ярмарок Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник.

 

Дмитро Табачник зачитав привітання Прем’єр-міністра України Віктора Януковича, у якому керівник українського уряду зазначив, що книговидавництво у нашій державі стає важливим сектором національної економіки, щорічно зростає кількість тиражів книг, розширюється географія суб’єктів видавничої справи. Українські видавці отримують високі нагороди на престижних міжнародних форумах. Віктор Янукович у привітальній адресі запевнив видавців, що Уряд і надалі сприятиме розвитку галузі, вживатиме заходи щодо захисту внутрішнього книжкового ринку.

Дмитро Табачник особливо наголосив, що виставка-ярмарок відбувається у Рік української книги і цього разу приурочена до 16-ї річниці Дня Незалежності. Далі він, зокрема, зазначив: «Уряд приділяє видавничій справі серйозну увагу. Наприкінці 2003 р. було ухвалено закон, який встановив пільговий режим для вітчизняних книговидавців і поліграфістів терміном на 5 років – з 2004-го по 2008-й. Нині завершується робота над новим проектом закону, згідно з яким пільгову підтримку буде продовжено. Результати такої політики Уряду – у широкому розповсюдженні книговидавничої справи. Зростає кількість видавництв і поліграфічних підприємств. На сьогодні їх зареєстровано близько 3 тисяч. У порівнянні з минулим роком загальна кількість виданих в Україні назв книжок зросла майже на 50 відсотків (а це близько 3 млн. назв), тиражі зросли більш як на 20% (це понад 4 млн. одиниць друкованої продукції). Цей книжковий ярмарок - чудова нагода для видавців продемонструвати свої найкращі досягнення».

Слово взяв Голова Держкомтелерадіо України Едуард Прутнік. «Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок презентує створені та видрукувані на умовах державного замовлення видання за бюджетною програмою «Українська книга», - зокрема, зазначив Голова Комітету. - Кращі вітчизняні книжкові видання будуть відзначені за підсумками Національного конкурсу «Краща книга України». Я переконаний, що виставка-ярмарок посприяє взаємному духовному збагаченню усіх країн-учасниць, слугуватиме примноженню наших слов’янських культурних традицій».

На відкритті також був присутній міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв. По завершенні вітальних промов, високі гості у супроводі координаторів виставки, протягом майже двох годин обходили практично всі стенди та павільйони, спілкуючись з видавцями та розповсюджувачами книги. Зокрема, Дмитра Табачника цікавили проблеми конкурентних стосунків між суб’єктами видавничої справи, виживання дитячої періодичної літератури, питання оподаткування, технічного оснащення видавництв, перспектив розвитку і виходу на міжнародні орбіти. Найдовші мандри ярмаркою Дмитро Табачник здійснив на другому поверсі – де розмістилися регіональні видавництва. Адже саме вони є основними поставниками книжкової продукції до жителів української глибинки.

Програма виставки-ярмарку надзвичайно насичена. Кожні п’ять хвилин відбуваються зустрічі з авторами, презентації видавництв, нових видань. У перший день роботи пройшло понад 20 різноманітних заходів. Біля стенду промислово-торговельної фірми «Просвіта» презентували видані у 6 томах вибрані твори українського поета Бориса Олійника. Знайомство з новими книгами літературних серій «Інша проза», «Інша естетика» та зустріч з авторами цих книжок відбулася біля стенду видавничо-поліграфічного ПП «Ті повіт». У Кобзарській світлиці було багато зацікавлених, адже тут пройшла презентація проекту «Україна: історія великого народу». Біля стенду видавництва «Либідь» відома письменниця Галина Тарасюк провела автограф-сесію. Про внесок регіональних видавництв у розвиток видавничої справи в Україні йшла серйозна ділова розмова на другому поверсі «Українського дому» біля стендів управлінь інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрацій.

Усього за три дні роботи ярмарку на ньому відбудеться понад 70 різних заходів.

Задоволення першим днем роботи виставки висловлювали всі учасники. Директор видавництва Києво-Могилянської академії Віра Соловйова відзначила, що захід організовано на дуже високому рівні. Їй є з чим порівнювати, адже Видавництво КМА часто бере участь у міжнародних виставках. Особливо підкреслила пані Соловйова поступ в організації вітчизняних виставок-ярмарків – Третій Київський обіцяє бути успішним і певною мірою показовим.

Видавці щиро дякують Держкомтелерадіо за втілену ідею надати орендні площі безплатно всім українським учасника виставки. За словами Віктора Браславца, директора видавництва «Карпати», виставка чудово організована, умови роботи не викликають зауважень, вистачає місця для презентації продукції.

Великий інтерес до заходу виявили столичні та регіональні журналісти, акредитовані в Україні представники зарубіжних ЗМІ. Лише зареєстрованих медіа налічувалося 79, серед них два десятки телеканалів і телекомпаній.

Завершилася робота першої половини дня тривалою прес-конференцією Голови Комітету Едуарда Прутніка. Він висловив сподівання, що Київський книжковий ярмарок буде розвиватися: «І допоки я обійматиму посаду голови Комітету, докладатиму максимум зусиль і до відродження української книги, і видавничої галузі, і розповсюдження друкованої продукції. А щодо виставки, то з року в рік, я певен, на неї приходитиме все більше людей, у ній братиме участь все більша кількість видавців. У тому числі й закордонних».

Перший день роботи виставки-ярмарку у Києві завершився концертом майстрів мистецтв та офіційним прийомом.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux