• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
ІІІ Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок (Інформаційний бюлетень №2)
опубліковано 22 серпня 2007 року о 15:30

У рамках роботи ІІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник вручив нагороди лауреатам премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за літературно-художні твори.

 

Ця премія присуджується за досягнення в літературі для дітей і вважається у нашій державі другою за престижністю після Шевченківської літературної премії. Вручаються премії ім. Лесі Українки у трьох номінаціях: «Літературні твори для дітей та юнацтва», «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», «Театральні вистави для дітей та юнацтва».

Наприкінці першого дня роботи київського ярмарку (21 серпня ц.р.) в Українському домі» вшановували митців, які творять для наймолодших читачів. Цього року премію за літературний твір присуджено Юрію Ярмишу, члену національної Спілки письменників, заслуженому діячеві культури України за книжки «Казка стукає у двері», «Дванадцятиголовий дракончик», «Сповідь чаклуна». Один з найвідоміших українських митців слова понад 40 років створює чудові книжки для дітей. Ясні й чесні мають бути твори для маленьких громадян – ось головні вимоги письменника до себе як автора дитячих книжок. Юрій Федорович добре знає, що писати для дітей значно складніше, ніж для дорослих, адже фальшувати чи лукавити недопустимо. А от вигадувати і фантазувати обов’язково.

Премію за краще художнє оформлення дитячої книги одержав член Національної спілки художників України Микола Пшинка за малюнки до книжок «Олімп. Книга 1», «Європа. Книга 2». А кращою дитячою виставою визнано п’єсу Донецького театру ляльок «Ніч на Івана Купала», режисером якої є Анатолій Поляк, а художником-постановником Анатолій Павлик.

Привітав митців і вручив їм дипломи лауреатів та премії віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник. Він зазначив: «Ми всі знаємо те значення і той вплив, які творчість Великої Лесі Українки має читаючих і мислячих людей. Особисто я щиро зрадів, коли у 2003 році після тривалої дискусії заснованій премії за твори для дітей та юнацтва дали ім’я нашої поетеси. У житті кожної мислячої людини існує особлива субстанція – книга. А проте книжковий світ у кожного свій власний. Хтось від перших дитячих книжечок через п’єси Шекспіра робить крок до легкої белетристики, хтось до серйозної класики, хтось до наукових монографій Ключевського і Костомарова… А зараз ми зібралися, аби віддати належне талантові і праці тих, хто присвятив свою творчість вихованню найменших українських читачів. Приємно відзначити те, що з кожним роком з’являється все більше домінантів на престижну премію імені Лесі українки, з кожним разом її присудження стає все більше конкурентноздатним».

***

Другий день роботи виставки розпочався роботою круглого столу «Проблеми поповнення фондів бібліотек на сучасному етапі», учасниками якого стали заступник міністра культури та туризму Ольга Бенч, директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько, генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України, заслужений працівник культури України Тамара Вилегжаніна. Зокрема, Валентина Бабилюлько у вступному слові розповіла про стан справ у книговидавничій сфері, повідомила про перемоги українських книжок на Московському міжнародному конкурсі «Искусство книги» та про найближчі перспективи розвитку галузі. Приємно відзначити, що у порівнянні з 2006 роком, станом на 1 серпня в Україні видано назв книжок на 2,5 тисячі більше і на 4 тисячі зріз загальний тираж усіх видів друкованої продукції.

Ольга Бенч назвала один з пріоритетів у роботі Міністерства культури та туризму України стосовно розвитку бібліотечної галузі країни. Це розробка нових програми і концепції розвитку бібліотечної справи, яка на сьогодні ще знаходиться у стані становлення.

«У нас є серйозна проблема наповнення бібліотек, - підтримала позицію колеги Тамара Вилегжаніна. – І це не дивно, бо в Україні понад 40 тисяч бібліотек різного відомчого підпорядкування та 18 600 - публічних». У своєму виступі вона наголосила на цілій низці проблем розвитку бібліотечної справи. Це і визначення поняття «філія бібліотеки», пошук фінансування та поповнення фондів та утримання існуючих на належному рівні.

Робота виставки-ярмарку триває. Особливо багатолюдно біля стендів тих видавництва, які представляють освітню, науково-пізнавальну літературу та підручники. Адже триває підготовка до початку навчального року, і батьки з дітлахами склали добру третину ранкових відвідувачів ярмарку.

 

КОНТАКТИ:

Прес-служба Держкомтелерадіо

тел: 278-26-07

e-mail: press@tvradio.gov.ua

 

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо

тел: 279-89-59

e-mail: pr@comin.gov.ua

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux