• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Голова Комітету оприлюднив ухвалену Колегією Державного комітету телебачення і радіомовлення України заяву
опубліковано 24 лютого 2005 року о 13:28

Сьогодні Голова Комітету оприлюднив ухвалену Колегією Державного комітету телебачення і радіомовлення України заяву, покликану поставити заваду прецеденту ігнорування в Україні норм права з боку окремих новопризначених керівників органів виконавчої влади різних рівнів по відношенню до працівників інформаційної сфери.

Як зауважив Іван Чиж, Держкомтелерадіо України у цій ситуації не може не реагувати, адже наслідки подібного адміністрування можуть зашкодити іміджу нашої держави. На думку Колегії, заява має допомогти Президенту України та Уряду за масою проблем, які на них навалилися з приходом до влади, не втратити обраних орієнтирів.

Текст заяви Колегії додається.

 

З А Я В А

Колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України

 

Останнім часом до Державного комітету телебачення і радіомовлення України як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній сфері надходять численні звернення від керівників державних і комунальних засобів масової інформації зі скаргами на утиски та висування необґрунтованих вимог з боку деяких голів обласних і районних державних адміністрацій щодо негайного подання заяв про звільнення з роботи.

До керівників і журналістів засобів масової інформації - висококваліфікованих фахівців, професіоналів своєї справи, людей патріотично налаштованих і порядних, котрі, діючи в межах чинного законодавства, не бажають ставати “підручними”, вже починають застосовуватися старі методи – збирання інформації про діяльність чи бездіяльність людини у певний час, навішування “ярликів”, складання “чорних списків”, “роз’яснювальні” бесіди, погрози звільнення з роботи тощо. Це серйозно дестабілізує трудові колективи, болісно відбивається на стосунках у родинах керівників засобів масової інформації, на долях простих людей.

Є всі підстави вважати такі дії окремих новопризначених керівників як тиск на засоби масової інформації, втручання у творчу діяльність журналістів і програмну політику, виявлення ознак цензурування, намагання зробити засоби масової інформації “кишеньковими”, підкорити їх своїй волі, змусити висловлювати і висвітлювати тільки свою, “єдино вірну точку зору”.

Нехтуванням нормами Конституції України і трудового законодавства, порушенням прав журналістів окремі чиновники дискредитують проголошену позицію Президента України щодо утвердження свободи засобів масової інформації та захисту прав журналістів, необхідності об’єктивного висвітлення ситуації в Україні.

Крім того, такі дії суперечать і намірам нової влади будувати цивілізовану правову демократичну державу, у центрі якої має бути людина незалежно від її політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, майнового стану, мовних або інших ознак.

З огляду на необхідність дотримання принципів права Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України закликає припинити будь-які незаконні дії проти керівників телерадіоорганізацій та періодичних видань, забезпечити свободу слова та безперешкодну діяльність засобів масової інформації.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України залишає за собою право оприлюднення спроб і фактів переслідування або утисків працівників інформаційної сфери з боку керівників органів виконавчої влади різних рівнів.

 

Ухвалено 24 лютого 2005 року на засіданні Колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux