27 квітня 2004 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України здійснив передачу книг випущених за Програмою соціально значущих видань Національній бібліотеці ім. Вернадського та іншим культурологічним закладам.
У вступному слові перед присутніми Голова Комітету Іван Чиж відзначив важливість для вітчизняного книговидання реалізації Програми соціально значущих видань.
До недавніх пір за Програмою, яка почала реалізовуватись з 1997 року, випускалося не більше 50 назв видань, але вже 2003 року було внесено 199 назв загальним тиражем 1 468,6 тис. примірників. Із них українською мовою вийшло 193 книги.
Стан реалізації Програми за останні роки засвідчує, що стовідсоткове її фінансування було лише у 2000 році – 5 100, 0 тис. грн. та 2003 році – 14 800, 0 тис. грн.
Так, у 2001 році Програму профінансовано лише на 48 відсотків (6 618,9 тис. грн.), а 2002 році – 43 відсотки (6 009, 011 тис. грн.).
Водночас, спостерігається значне збільшення планових обсягів фінансування Програми з 5 100,0 тис. грн. у 2000 році до 43 610,0 тис. грн. на 2004 рік.
Всі видання, випущені за Програмою, передаються для поповнення фондів бібліотек Міністерства культури і мистецтв України, Міністерства освіти і науки України, Міністерству закордонних справ України для задоволення потреб посольств та українських громад за кордоном.
Комітет вже підготував та передав для поповнення фондів Національного музею Великої вітчизняної війни близько 300 примірників друкованих видань. Серед них: “Загиблі на чужині: Книга Пам’яті про громадян, які загинули у воєнних конфліктах за рубежем”, Р. Рокоссовський “Сталінградський рубіж”, “Героїчний Київ”, В. Барка “Жовтий князь”.
Для задоволення потреб військовослужбовців, які виконують миротворчу місію у Косові та Іраку, передано Комітетом Міністерству оборони України близько 300 примірників видань. Серед них – Є. Березняк “Пароль Dum Spiro”, ”Спогади-заповіти ветеранів”, Ю. Хорунжий “Вірую”, О. Сизоненко “Не вбиваймо своїх пророків” та ін.
Випущене на високому рівні художнього оформлення та поліграфічного виконання державним спеціалізованим видавництвом “Дніпро” видання “Давит Сасунці: Вірменський народний епос” передано Комітетом Товариству “Україна-Вірменія.
Комітет постійно сприяє поповненню фондів Національного музею Тараса Шевченка новими виданнями Шевченкіани, зокрема такими: “Зібрання творів: У 6- томах” Т.Г. Шевченка, альбом із малюнками Т.Г. Шевченка “Святий Київ наш великий”, дослідницькі видання Ю. Ковтуна “Тарасови музи”, П. Жури “Труди і дні Кобзаря”, І. Огієнка “Тарас Шевченко”.
Музею імені Марії Заньковецької передано примірники видань, необхідні для наукової та екскурсійної роботи Музею.
Для забезпечення інформаційної роботи Агенства “Укрінформ” передано близько 100 примірників видань, випущених за програмою. Серед яких, зокрема: В. Дрозд “Листя землі”, “Провідники духовності в Україні”, І .Нечуя-Левицького “Світогляд українського народу”, Л. Коваль “Спочатку було слово” та ін.
Комітет і надалі сприятиме в поповненні фондів бібліотек та музеїв, інформаційно забезпечуватиме проведення заходів на державному рівні.