Мета фестивалю, а це показ конкурсними документальними фільмами, телевізійними і радіопрограмами процесу духовного відродження національних меншин, культурних надбань і цінностей всіх етнічних спільнот, що мешкають на території кожної країни, кращих представників національних меншин, які роблять вагомий внесок у розквіт своєї держави – була досягнута.Це засвідчили як члени журі, так і самі учасники фестивалю.
У телевізійному конкурсі були представлені 67 телепрограм студій України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Словенії.
Під час свого заключного засідання члени журі ухвалили:
У КОНКУРСІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ПРОГРАМ ПРИСВОЇТИ:
Звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням І місця телевізійній програмі "АХТАМАР" (Хмельницька ОДТРК, Україна)
Автор – Валентина Моісеєнко,
режисер – Сергій Іванов.
Звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІ місця телевізійній програмі "МАТИ ЄВА – ОДНЕ ЖИТТЯ" (Телебачення Нови Сад, Сербія і Чорногорія).
Автори – Юліан Урулеску, Троян Тодерян.
Звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІІ місця телевізійній програмі "НА ШЛЯХУ ДО ВІЧНОСТІ" (Чернівецька ОДТРК, Україна).
ВІДЗНАЧИТИ СПЕЦІАЛЬНИМ ПРИЗОМ ОРГКОМІТЕТУ ТА ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ У НОМІНАЦІЯХ:
"Краща авторська робота" програму "ЖЕРТВИ РЕВОЛЮЦІЇ" (Угорське телебачення)
Автори – Вероніка Надь, Золтан Борош.
"Краща режисерська робота" програму "ТАНЕЦЬ ПАМ’ЯТІ" (Волинська ОДТРК, Україна)
"Краща операторська робота" програму "ТЕАТР НА РУЇНАХ" (Закарпатська ОДТРК, Україна)
"Кращий тележурнал" програму "КРАПЛИНИ РОМСЬКОГО МИСТЕЦТВА" (Словацьке телебачення, Кошіце)
Автори – Наташа Луттєрова, Растіслав Дурман.
ВІДЗНАЧИТИ ДИПЛОМОМ ОРГКОМІТЕТУ ТА ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ У НОМІНАЦІЯХ:
"За збереження культурних національних традицій" програму “САВЛУ… ЩО ЗНАЧИТЬ – “БУДЬМО” (Запорізька ОДТРК )
"За гуманізм" програму “КОЛЬОРОВИЙ СВІТ У ПОДАРУНОК” (Закарпатська ОДТРК)
“Кращий телепортрет" програму “СЕСТРИ З НОТР-ДАМА” (ТВТ Тімішоара, Румунія)
"Кращий документальний фільм" програму “ТАЇНА ОТЦЯ МАРТИНІАНА” (Вінницька ОДТРК)
"За глибоке осмислення історичного минулого" програму “МАЛЕНЬКИЙ РОБОТ” (Угорське телебачення, Будапешт)
Автори – Єва Гернер, Юдіт Марко, Жолт Вейг.
"За глибоке розкриття духовності героя" програму “РУМУНО-УГОРСЬКЕ ПОДРУЖЖЯ” Регіональне телебачення Клуж-Напока, Румунія)
"Кращий краєзнавчий відеофільм" програму “ЕДЕЛЬВЕЙСОМ ЦВІТЕ ЗАКАРПАТТЯ МОЄ” (Закарпатська ОДТРК)
"Кращий репортаж" програму “ПАВОДОК В ОБЛАСТІ БАНАТ” (ТВТ Тімішоара, Румунія)
Автор – Чаба Барта
Водночас телевізійне журі фестивалю “Мій рідний край” відзначає і певні недоліки програм. Зокрема, деяку режисерську і операторську одноманітність вирішення теми, стереотипи форм подачі відеоматеріалів та редакторського тексту.
На конкурс радіопрограм було представлено 59 робіт: 24 - виробництва телерадіоорганізацій України, 35 - виробництва студій Центральної Європи. Зокрема, Румунія представила на розгляд журі 18 радіопрограм, Угорщина - 5, Сербія і Чорногорія - 6, Словаччина – 6.
За підсумками прослуховування конкурсних радіопрограм члени міжнародного журі
УХВАЛИЛИ:
Присвоїти звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням І місця радіопрограмі "Русини з Румунії" (радіо Патріа, Кошіце, Словаччина).
Автор - Ондрей Кандрач.
Присвоїти звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІ місця радіопрограмі "З любов"ю до Албанії" (Регіональне радіо Крайова, Румунія).
Автор - Марія Балан Стамеску.
Присвоїти звання "Лауреат VІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІІ місця радіопрограмі "Під небом любові" (Закарпатська ОДТРК).
Автор - Уляна Демчук, звукорежисер - Петро Біреш.
Спеціальними призами журі нагородити:
у номінації "Краща авторська робота"
радіопрограму "Ісусові малі сестри" (радіо Нові Сад, Сербія - Чорногорія)
Автор - Володимир Рімар.
у номінації "Краща режисерська робота"
радіопрограму "Велика Глуша Альберта Теппера" (Волинська ОДТРК)
Автор - Вікторія Олещенко.
Відзначити дипломами фестивалю:
"За збереження національної ідентичності" радіопрограму Івано-Франківської ОДТРК "Зустрічі на лемківській ватрі" (автор - Н.Асатурян)
"За кращий радіопортрет" радіопрограму Київської державної регіональної ТРК "Сімейний альбом" ( автори - О.Кириченко, І.Тимошенко)
"За краще висвітлення конфліктної теми" радіопрограму АТ Угорське радіо "Розповіді у репортажах: мер міста Етек та цигани" (автор - Петер Требиш)
"За глибоке розкриття духовності героя" радіопрограму Національної радіокомпанії України "Цигани серед нас" (автор - Наталія Миколенко)
"За збереження національної культури" радіопрограму Радіо Нові Сад, Сербія - Чорногорія "Наша думка - наша пісня" (автори - Оксана Стецюк, Василь Дацишин).
У номінації "Люди і долі" радіопрограму Луганської ОДТРК "Лемківська ватра на Луганщині" (автори – Галина Піскун, Ірина Бокасенко).
У номінації "Кращий ведучий" радіопрограму Регіонального радіо Тімішоаре, Румунія "В країні Хацег" (автор – Чаба Барта).
"За краще музичне оформлення" радіопрограму Радіо Нові Сад, Сербія-Чорногорія „Радісна таємниця" (автор – Квітослава Бенкова).
Разом з тим журі відзначило зменшення кількості радіопрограм виробництва українських телерадіоорганізацій та певне зниження рівня професійної майстерності конкурсних радіопрограм.
Організатори фестивалю – Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна Рада за підтримки Європейської Асоціації етнічного Мовлення звернулись до учасників як нинішнього, так і наступних фестивалів з пропозицією поглибленого і урізноманітненого відтворення багатогранних проблем співіснування націй і народів в рамках держав Європейського континенту.