• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
24 березня 2005 року відбулося чергове засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
опубліковано 24 березня 2005 року о 16:10

24 березня 2005 року відбулося чергове засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

 

Під час засідання колегія Комітету розглянула такі питання:

1.   Про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян.

2.   Про стан виконання Держкомтелерадіо України Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки.

3.   Про підсумки виконання у 2004 році науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у видавничій сфері та наукову тематику на 2005 рік, що фінансуються з Державного бюджету.

4.   Про підсумки проведення 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації.

Заслухавши інформацію про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів України, звернень громадян колегія відзначила позитивну тенденцію у справі покращення виконавської дисципліни.

Враховуючи вимоги Президента України та Уряду щодо оперативності підготовки і прийняття управлінських рішень, пошуку механізмів їх реалізації та забезпечення дієвості підвищується відповідальність міністерств, центральних органів виконавчої влади, кожного державного службовця за якість виконання визначених завдань, безумовне дотримання встановлених термінів їх виконання, колегія ухвалила продовжити роботу щодо удосконалення контролю за виконавською дисципліною.

Планується регулярно заслуховувати на засіданнях колегії, апаратних нарадах, які проводяться Головою Комітету, звіти керівників структурних підрозділів центрального апарату Комітету, підприємств, установ і організацій сфери його функціонального управління про стан виконання найважливіших завдань щодо формування та реалізації державної політики у інформаційній та видавничій сферах, забезпечити якісно новий рівень розгляду звернень громадян.

Сектору контролю та перевірки виконання актів і доручень Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України доручено забезпечити постійне проведення попереджуючого моніторингу стану виконання доручень вищих державних органів влади структурними підрозділами та інформування керівництва Комітету, щотижневу підготовку переліків документів з попереджуючого контролю, аналітичних матеріалів.

Крім того, передбачено забезпечити розміщення та систематичне оновлення на сайті Комітету інформації з пріоритетних питань діяльності Комітету та про стан виконавської дисципліни з висвітленням окремим розділом питання про роботу із зверненнями громадян.

Розглянувши та обговоривши питання про стан виконання Держкомтелерадіо України Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки колегія зазначила, що виконання цієї програми здійснюється шляхом комплексного і послідовного впровадження просвітницьких, нормативно-правових, науково-методичних та роз’яснювальних заходів. Завдання, визначені до виконання у 2004 році, в основному виконано.

Водночас з метою забезпечення належного виконання Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки необхідно удосконалити механізми реалізації нормативно-правових актів щодо функціонування української мови, а також врегулювати питання, пов'язані з встановленням юридичної відповідальності за порушення законів, що регулюють питання використання державної мови.

У зв’язку з цим колегія ухвалила невідкладно надіслати до обласних державних адміністрацій запит щодо надання звіту про стан виконання регіональних програм розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки.

Впродовж 2005 року буде проведено системний аналіз мовної ситуації в Україні у розрізі регіонів, виробивши механізм впливу на керівництво тих регіонів, де ситуація потребує суттєвого покращення.

Для покращення ситуації буде підготовлено звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з рекомендацією при подальшому переліцензуванні радіомовників, що претендують на мовлення в FM-діапазоні, надавати переваги тим, які у своїй мовній концепції передбачають популяризацію української мови через створення відповідних культурологічних програм.

Разом з цим активізація роботи щодо популяризації української мови здійснюватиметься спільно з генеральними директорами обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній шляхом створення сучасних теле- та радіопрограм, а в друкованих засобах масової інформації через організацію висвітлення актуальних питань розвитку та функціонування української мови, піднесення її престижу.

Окрему увагу колегія Держкомтелерадіо України приділила сприянню повноцінного функціонування україномовної газети “Кримська світлиця”. За кордоном популяризацію української мови здійснюватиметься через забезпечення посольств, консульств України україномовною книжковою та іншою поліграфічною продукцією.

За результатами інформації про підсумки виконання у 2004 році науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у видавничій сфері та наукову тематику на 2005 рік, що фінансуються з Державного бюджету України за бюджетною програмою “Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації”, колегія відзначила, що за договорами з Комітетом у минулому році виконувалося 16 наукових тем на загальну суму 238,2 тис. грн.

До вирішення науково-технічних питань видавничої сфери задіяно ВАТ “УНДІПП ім. Т.Шевченка”, Книжкову палату України, Українську академію друкарства. Отримано певні результати: за завершеними науковими розробками з метою забезпечення потреб поліграфічної галузі створено та організовано виробництво вітчизняних матеріалів для коригування властивостей друкарських фарб; здійснено дослідження процесів підготовки поверхні пластин для нанесення термочутливого шару для виготовлення офсетних форм за схемою “комп’ютер–друкарська форма”; розроблено технологічний процес виготовлення концентрату розчину для зволожування офсетних форм, розроблено та перевірено 6 державних стандартів, які регламентують випуск видавничої продукції; затверджено та введено в дію норми витрат матеріалів на процеси оброблення книжкових блоків (нитки, дріт, каптал, марля), клею на технологічних операціях брошурувально-палітурного виробництва, матеріалів на процеси оздоблення друкованої продукції (лак, спирт, поліграфічна фольга, полімерна плівка) та інше.

У сформованій тематиці нових прикладних науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок на 2005 рік дотримано концептуальні засади та співвідношення розподілу коштів, визначених Основними напрямами науково-технічного розвитку книговидання і преси до 2010 року. Державним бюджетом на їх проведення передбачено кошти в сумі 179,9 тис. грн.

Після обговорення колегія прийняла рішення забезпечити виконання наукової тематики на 2005 рік в межах бюджетного фінансування.

У ході обговорення питання підсумків 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації було зазначено, що з метою проведення Конференції на рівні міжнародних стандартів було вжито низку підготовчих заходів з боку України, відбувалися постійні консультації та робочі зустрічі з експертами і секретаріатом Ради Європи, узгодження дій з Урядом України. Україна під час роботи Конференції використала новітні інформаційні технології, продемонструвала Європі найсучасніші форми дизайну та художнього оформлення, оперативність роботи персоналу та всіх допоміжних служб.

Нинішня Конференція відрізнялась від попередніх низкою паралельних заходів. Особливу увагу учасників Конференції викликала міжнародна виставка “Україна інформаційна”, в рамках якої відбулася Перша київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Крім того, проходили “круглі столи”, презентації, майстер-класи, конференції, семінари, творчі зустрічі.

Однак зауважено й недостатнє висвітлення електронними та друкованими засобами масової інформації ходу підготовки і проведення Конференції.

У зв’язку з цим вирішено здійснити ретельний аналіз та висновки щодо проведених заходів і звернути увагу на незадовільне висвітлення ходу підготовки і проведення 7-ї Конференції та безумовне в подальшому виконання доручень керівництва Комітету щодо висвітлення важливих міжнародних заходів. Разом цим планується завершити роботу з опрацювання прийнятих на Конференції документів та провести підсумкове засідання Оргкомітету.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux