Порядок денний засідання колегії:
1. Про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян.
2. Про стан виконання Держкомтелерадіо України Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки.
3. Про підсумки виконання у 2004 році науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у видавничій сфері та наукову тематику на 2005 рік, що фінансуються з Державного бюджету.
4. Про підсумки проведення 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації.
Питання зміцнення виконавської дисципліни та вдосконалення контролю завжди було і залишається пріоритетним напрямом роботи Комітету. Протягом січня-березня 2005 року Держкомтелерадіо одержано 2728 документів (за аналогічні періоди у 2003 році одержано – 3604, у 2004 році – 3935 документів). У переважній більшості терміни виконання доручень вищих органів державної влади та тих, якими Держкомтелерадіо визначено співвиконавцем завдань, дотримуються.
За вказаний період Комітетом одержано та своєчасно опрацьовано 26 запитів і звернень народних депутатів, з яких 20 розглядалося за дорученням Кабінету Міністрів України. Станом на 20 березня цього року в Держкомтелерадіо розглянуто 251 звернення громадян і надано відповіді на них у визначені чинним законодавством терміни.
У встановленому порядку Комітет щомісячно звітує перед Кабінетом Міністрів України про роботу із запитами і зверненнями народних депутатів, зверненнями громадян, інформує про стан виконання контрольних доручень.
З метою виконання Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки Держкомтелерадіо України підготовлено та направлено до НАН України проект Концепції державної мовної політики, громадське обговорення якого заплановано на перше півріччя 2005 року.
Із грудня 2004 року робоча група з підготовки пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань видавничої справи та діяльності друкованих засобів масової інформації, до складу якої ввійшли фахівці центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, розпочала роботу щодо підготовки проекту Закону України “Про внесення змін до законів України щодо фінансової підтримки випуску друкованих видань державною мовою та встановлення відповідальності за порушення законодавства про мови”.
За участю Комітету упродовж звітного періоду підготовлено проект Закону України “Про розвиток і застосування мов в Україні”, проекти постанов Кабінету Міністрів України про утворення Ради з питань мовної політики при Кабінеті Міністрів України та Державного департаменту мовної політики. Налагоджено дієвий механізм контролю за дотриманням телерадіоорганізаціями визначених ліцензійних квот мовлення українською мовою.
За результатами перевірки стану дотримання державними та комунальними друкованими засобами масової інформації зобов’язань, зазначених у свідоцтвах щодо мови випуску цих видань, порушень не встановлено.
Кількість видань випущених у 2004 році українською мовою за назвами складає 61,8 відсотків, російською мовою – 28,5 відсотків, іншими мовами – 9,7 відсотків. У 2004 році в межах бюджетної програми “Фінансова підтримка преси” Комітетом надана фінансова підтримка 7 дитячим періодичним виданням та газеті “Кримська світлиця” на загальну суму 452,5 тис. грн.
Протягом 2004 року за договорами з Комітетом виконувалося 16 наукових тем, які було схвалено рішенням колегії Держкомтелерадіо України. Впродовж року завершено, здано приймальним комісіям та передано на затвердження до ДП “УкрНДНЦ проблем стандартизації, сертифікації та якості” 7 наукових тем. За завершеними науковими розробками з метою забезпечення потреб поліграфічної галузі створено та організовано виробництво вітчизняних матеріалів для видавничо-поліграфічного комплексу.
У поточному році планується виконання 11 наукових тем, переважно це завершення робіт за перехідною тематикою. Впровадження наукових розробок у виробництво сприятиме здешевленню поліграфічних матеріалів на вітчизняному ринку, економії валютних коштів, створенню нових робочих місць.
10-11 березня 2005 року у м. Києві у Міжнародному виставковому центрі відбулася 7-а Європейська міністерська конференція з питань політики у сфері засобів масової інформації на тему: "Інтеграція та різноманіття: нові рубежі європейської політики у сфері засобів масової інформації та комунікацій”.
За даними реєстрації у Страсбурзі та Києві для участі у Конференції зареєструвалося 44 країни (41 країна-член Ради Європи; 3 – країни-спостерігачі).
Загальна кількість зареєстрованих осіб – 1094
Голови делегацій – 59 осіб
Делегати – 126 осіб
Організаційний комітет – 13 осіб
Робоча група – 20 осіб
Секретаріат Ради Європи – 10 осіб
Перекладачі Конференції від Ради Європи – 11 осіб
Основні доповідачі Конференції –3 особи
NGO – 52 особи (із них 3 особи – VIP (доповідачі від NGO)
Гості – 67 осіб
Преса – 248 осіб
Персонал – 448 осіб
Тимчасові перепустки:
- на 10.03.2005 р. – 32 особи
- на 11.03.2005 р. – 5 осіб
Одним із документів, які прийняли учасники 7-ї Європейської міністерської конференції, стала окрема резолюція по Україні, яка передбачає новий план дій щодо активізації співробітництва з Україною у галузі засобів масової інформації.
Серед інших документів - Політична декларація, План дій щодо співробітництва країн-членів Ради Європи у виробленні політики у сфері засобів масової інформації та три резолюції за основними підтемами, що обговорювалися: “Свобода висловлювання та інформації під час кризових ситуацій”, “Культурне та медійне різноманіття у часи глобалізації”, “Права людини та правове регулювання у сфері ЗМІ та комунікаційних послуг в інформаційному суспільстві”.
З 8 по 12 березня під час підготовки та роботи Конференції ПП „Ем Пи Консалтинг” було організовано роботу прес-центру Конференції. За результатами акредитації та реєстрації зареєстровано 245 журналістів, з них 212 українських та 33 іноземних, які відвідали Конференцію.
Під час Конференції організовано та проведено такі прес-конференції та прес-брифінги:
8 березня - прес-брифінг за результатами Форуму неурядових організацій
10 березня:
- прес-конференція з приводу відкриття Конференції,
- три прес-брифінги за участю керівників делегацій країн, які виступали з докладами з основних тем Конференції,
- забезпечення проведення круглого столу Центру медіареформ на тему: „Європейські медіа стандарти: урок для України”.
11 березня:
- прес-брифінг з приводу закриття Конференції
- забезпечення проведення круглого столу Держтелерадіо України на тему: „Суспільне та громадське телебачення: світовий досвід та європейські реалії”.
Нинішня Конференція відрізнялась від попередніх низкою паралельних заходів, зокрема Міжнародною виставкою “Україна інформаційна”, складовою якої стала Перша київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, де була широко представлена друкована продукція вітчизняних та зарубіжних виробників.