Міжнародна онлайн-конференція, організована Національною спілкою журналістів України з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, об’єднала понад 130 учасників для обговорення критичних викликів, з якими стикаються українські медіа та журналісти під час війни.
Захід зібрав представників провідних міжнародних організацій із захисту свободи преси (Комітет захисту журналістів, Європейська федерація журналістів, Міжнародний інститут преси, Глобальний форум розвитку медіа, Альянс ACOS), інституцій медійного розвитку (Фундація Хірондель), професійних журналістських об’єднань (Національна спілка журналістів України, Баварська асоціація журналістів), українських медійних організацій (Інститут регіональної преси та інформації, Академія української преси, Daily Humanity/Фундація 2402, Інститут Open Minds), народних депутатів України та представників провідних медіа для обговорення нагальних викликів безпеки журналістів, виживання та сталого розвитку медіа, психологічної підтримки та адаптації до нових технологічних реалій.
Учасники конференції ухвалили 13 лютого 2025 року Резолюцію, у якій визначено головні критичні виклики та можливості для українських журналістів. Учасники дискусії закликали міжнародну спільноту підтримати українських журналістів, сприяти запровадженню додаткових санкцій проти російських посадовців, військових та структур, причетних до вбивств, викрадень, катувань та незаконного утримання журналістів, посилити міжнародний тиск на росію для звільнення незаконно ув’язнених журналістів тощо. «Міжнародна солідарність з українськими журналістами має трансформуватися у системні механізми допомоги та захисту, спираючись на успішний досвід уже працюючих ініціатив», - зазначається у Резолюції.
Також учасники конференції наголосили на важливості послідовної державної політики України із захисту прав журналістів та підтримки незалежних медіа. Особливої уваги, на їхню думку, потребують регіональні медіа, які забезпечують право громадян на інформацію в усіх куточках країни. «В умовах війни, - йдеться у Резолюції, - критичним є захист журналістів у прифронтових регіонах, де вони щодня ризикують життям заради правди. Уряд має як на міжнародній арені, так і всередині країни діями демонструвати визнання важливої ролі професійних медіа у збереженні демократичних цінностей та протидії російській агресії.»
З повним текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням
Фото - сайт НСЖУ.