25 вересня у Києві відбулося Сьоме засідання Двосторонньої Українсько-Словацької комісії з проблем національних меншин, освіти і культури, до складу якої входить і заступник директора Департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Світлана Лі. Головною темою засідання стало питання розширення співробітництва у галузі засобів масової інформації.
Українська та Словацька частини Комісії обмінялися інформацією про державну політику у сфері забезпечення прав національних меншин. Зокрема, українська сторона поінформувала про прийняття Закону України «Про правовий статус закордонних українців», на виконання якого утворено Національну комісію з питань закордонних українців. Зі словацької сторони було повідомлення про нову редакцію Закону Словацької Республіки «Про закордонних словаків» і створення Управління у справах словаків, які проживають за кордоном.
На засіданні зазначалося, що більшість завдань Протоколу 6-го засідання Комісії виконано. Учасники засідання констатували необхідність подальшого поглиблення співробітництва між органами державної влади, самоврядування, громадськими об’єднаннями, іншими інституціями України і Словацької Республіки у сфері культури та освіти національних меншин. Сторони домовилися, що, відповідно до законодавства обох країн, докладатимуть зусиль для створення відповідних умов для збереження мовної, культурної та релігійної ідентичності кожної особи, яка належить до словацької меншини в Україні та до української меншини у Словацькій Республіці. Зокрема, Комісія взяла до уваги прохання Союзу русинів-українців щодо повернення національно-етнічної редакції Словацького радіо з міста Кошіце до Пряшева. Словацька сторона і надалі оперативно вирішуватиме питання, пов’язані з належним забезпеченням діяльності цієї установи (збільшення штату, урегулювання частотного діапазону).
На засіданні Комісії розглядалися питання розвитку національних менших у галузі освіти, науки, культури та інформації. Комісія вважає за необхідне рекомендувати урядам обох країн сприяти вивченню української та словацької мов, запроваджувати їх як шкільний предмет у місцях компактного проживання представників національних меншин. Згідно з підписаним Протоколом засідання Комісії, українська сторона сприятиме зміцненню навчально-матеріальної бази загальноосвітнього навчального закладу з українською та словацькою мовами навчання в Ужгороді, розгляне можливість збільшення кількості місць навчання за державним замовленням на кафедрі словацької філології Ужгородського національного університету и вивчить питання щодо відкриття Всеукраїнського науково-методичного Центру Словакістики.
Відповідно словацька сторона сприятиме розширенню мережі шкіл з українською мовою навчання відповідно до потреб української національної меншини у Словаччині, також розпочне роботу над створенням Центру україністики у Пряшівському університеті.
У галузі культури й інформації сторони надалі підтримуватимуть реалізацію положень Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Словацької Республіки про співробітництво між Національною телекомпанією України і Словацьким телебаченням, а також Угоди про співробітництво між Закарпатською обласною державною телерадіокомпанією та Національно-етнічною редакцією Словацького радіо у Пряшеві. Взаємні зобов’язання висловлено сторонами і щодо надання допомоги редакціям газетам «Підкарпатський словак», «Нове життя», журналам «Довіра» і «Веселка», що адресовані українцям у Словаччині й словакам в Україні. Сторони сприятимуть виданню великих академічних українсько-словацького та словацько-українського словників, підтримуватимуть обмін художніми колективами, виставками творів художників та народних митців. На засіданні йшлося і про фінансову підтримку культур національних меншин та створення транспарентної системи розподілу коштів, що виділяються у цій сфері.
Співробітництво у рамках двосторонньої Комісії спрямоване у тому числі і на підготовку до проведення у 2008 р. Днів культури Словацької Республіки в Україні, що повинно широко висвітлюватись у засобах масової інформації місцевих громад і регіонів, зазначили учасники засідання.