У Міжнародному прес-центрі "Голодомор. 75-ті роковини пам’яті" 17 листопада відбувся брифінг виконувача обов'язків першого заступника міністра закордонних справ Юрія Костенка. Тема брифінгу - робота Міністерства закордонних справ України щодо міжнародного визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні.
За словами урядовця, у міжнародному форумі, приуроченому до 75-ої річниці цих трагічних подій, візьмуть участь глави іноземних держав та урядів, представники законодавчих органів та виконавчої влади - загалом понад 20 делегацій, загальною кількістю 150 представників. На сьогоднішній день, наголосив заступник міністра, заявили про свою участь у форумі президенти Македонії, Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Боснії та Герцоговини.
Якщо говорити про визнання Голодомору на двосторонньому і регіональному рівні, зазначив Ю.Костенко, то на сьогодні парламенти 14 держав визнали Голодомор геноцидом - Австралія, Грузія, Естонія, Еквадор, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина. А також Ватикан, як окрема держава, наголосив дипломат.
"У травні нинішнього року Канада створила певний прецедент - стала першою країною світу, яка ухвалила закон про встановлення Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні",- підкреслив Юрій Костенко.
Багато міжнародних організацій також визнали Голодомор геноцидом українського народу, наголосив дипломат. Міністерство закордонних справ України наполегливо працює з метою донесення історичної правди про Голодомор, а також забезпечення визнання цієї трагедії з боку міжнародного співтовариства у вигляді документів, зазначив він.
Як результат - на сьогоднішній день прийнято Резолюцію ЮНЕСКО, Парламентської Асамблеї організації з безпеки та співробітництва в Європі. "Голодомор кваліфікована як злочин проти людяності у дуже важливому документі, прийнятому в жовтні цього року Європарламентом",- наголосив заступник міністра. На його думку, це значне визнання діяльності МЗС України, проте, велика робота ще попереду.