У Національній філармонії столиці відбулася презентація київського обласного тому «Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».
Відкриваючи урочисту церемонію заступник голови Київської облдержадміністрації Ростислав Ярема наголосив, що Голодомор в Україні - це не фізіологічне явище, а насамперед цинічна форма політичного терору, проблемами якої повинні перейматися історики, соціологи, правники і політики. "Ця трагічна сторінка нашого буття сприймається суспільством передусім на емоційному рівні. Але водночас голодне лихоліття - історичне явище, яке відбувалося у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб", - сказав він.
За словами голови Київської обласної та Білоцерківської міської організацій Анатолія Гая, який очолював видавничо-редакторську групу упорядників книги, без "хлібних надлишків" вимирали цілі села. За його словами, величезний фактичний матеріал, що свідчить про трагедію народу, зібраний у Книзі пам'яті "Голод-33", що вийшла у 1991 році. В ній, зокрема, вміщено розповіді двох жительок села Тарган Володарського району про трагедію цього села і список із 360 імен людей, яких забрав голод. Та й він неповний, бо неможливо було врахувати немовлят і дітей дошкільного віку. Подібне творилося повсюди. Зафіксовані численні випадки людоїдства. Тільки в червні 1933 року на Київщині померло 300 осіб на кожну тисячу сільських жителів.
А.Гай підкреслив, що наша країна перебуває в процесі національного та історичного самовизначення, наново осмислює події давнього і недавнього минулого, особливо ті, що стали фатальними, трагічними віхами її історії. До них належить і Голодомор.
Творчий колектив видання нагороджено почесними грамотами Київської ОДА.