XXI Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок: очікування та підсумки

опубліковано 10 вересня 2008 року о 11:39

Завершила свою роботу XXI Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Справдилися прогнози експертів: цього року вона стала найпотужнішою за всю історію свого існування. 180 тисяч назв нових книг від 2,5 тисяч видавництв світу розмістилися на стендах, загальна площа яких склала 33,5 кв. кілометрів. Судячи з кількості проданих квитків (вони коштували по 60 карбованців, що дорівнює нашим 12 гривням), за шість днів виставку відвідало понад 300 тисяч гостей.

Свою яскраву фарбу в палітру «вересневого зібрання творів» (так образно назвав Московську міжнародну книжкову виставку-ярмарок президент Росії Дмитро Медведєв) внесла й Україна.

Як сказав керівник української делегації — перший заступник голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, від виставки українська сторона очікувала перш за все міжнародного визнання України як книжкової держави, а по-друге, — економічного результату, що виллється у збільшення експорту української книжки за кордон.

Перше завдання було виконано вже під час роботи книжкового форуму. Яскравим підтвердженням тому стала і перемога в міжнародному конкурсі «Мистецтво книги», що проводиться між країнами-учасницями СНД. Гран-прі цього року отримало українське видавництво «Грані-Т» за книжку Миколи Гоголя «Петербургские повести». Із Москви Україна привезла ще одну нагороду. Першу премію у номінації «Арт-книга» цього ж конкурсу отримало державне видавництво «Мистецтво» за книжку «Нариси з історії костюма».

До речі, обидві книжки були у вільному продажу на виставці. Незважаючи навіть на те, що коштують ці фундаментальні видання чимало (вартість «Петербургских повестей» дорівнює 500 гривням), всі примірники були розпродані вже у перші дні роботи виставки.

Миттєво розійшлися плани міст України, карти автомобільних доріг, привезені видавництвом «Картографія». У видавництві «Мистецтво» запитували великі подарункові альбоми «Софія Київська», «Храми України».

Увагу відвідувачів привернули до себе і видання з технічних дисциплін та точних наук. Український вчений Георгій Гнесін на виставці презентував перший том енциклопедичного видання «Неорганическое материаловедение».

- Ми привезли в Москву 50 примірників книжки, і всі вони розійшлися, - розповідає вчений. - До стенду української наукової літератури підходили фахівці з Московського інженерно-фізичного інституту та Московського інституту надтвердих матеріалів. У нас вже є замовлення на книгу із США, Франції, Греції, Ізраїлю. Там, де працюють російськомовні вчені, є потреба в наукових виданнях російською мовою.

Великі дискусії виникли під час презентацій книг на гострі політичні та історичні теми — таких, як, скажімо, третій енциклопедичний том «Україна-Європа: хронологія розвитку» (керівники проекту — доктор філософських наук Анатолій Толстоухов та народний депутат IV і V скликання Володимир Зубанов) та публіцистична книга Дмитра Табачника «Утиный суп» по-украински».

Узагалі дискусії були особливою ознакою московської виставки. Відбувалися вони і під час заявлених круглих столів, і просто біля стендів видавців

— Кожний другий відвідувач запитував книги Тараса Шевченка, Сковороди, Котляревського, Лесі Українки, — розповідає комерційний директор видавництва «Фоліо» Наргіс Гафурова. — Причому класику охоче купують як мовою оригіналу, так і в перекладі російською. Користувалися попитом і книги сучасних українських авторів — Андрія Куркова, Юрія Андруховича, Валентина Бадрака, Ірен Роздобудько. Звичайно, якщо порівнювати з обсягами наших продаж на Київській книжковій виставці-ярмарку або на Львівському книжковому форумі, то тут вони набагато менші. Але те, що українська книжка має попит у Москві, є оптимістичним прогнозом її просування на російський ринок.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux