| 19 квітня відбулося чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо. На порядок денний було винесено три питання. Першою члени громадської ради заслухали голову правління Східноєвропейського інституту проблем медіа О. Большакову, яка винесла на обговорення питання захисту прав місцевих та регіональних телерадіокомпаній в процесі переходу на цифрове телебачення. |
19 квітня відбулося чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо. На порядок денний було винесено три питання. Першою члени громадської ради заслухали голову правління Східноєвропейського інституту проблем медіа О. Большакову, яка винесла на обговорення питання захисту прав місцевих та регіональних телерадіокомпаній в процесі переходу на цифрове телебачення.
Громадська рада ухвалила рішення звернутися до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з рядом рекомендацій з цього питання. Зокрема, беручи до уваги те, що перехід на цифрове телебачення здійснюється не за ініціативою населення та мовників, а відповідно до міжнародних угод, укладених Урядом, передбачити фінансування за рахунок державного бюджету: проведення інформаційної кампанії для споживачів; забезпечення доступу до цифрового телебачення малозабезпечених верств населення.
З другого питання «Про активізацію участі громадської ради при Держкомтелерадіо в розробці та доопрацюванні законопроектів, які впливають на бізнес-середовище в медійному секторі України» виступив генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси О. Погорелов. Він запропонував громадській раді ініціювати зміни до проектів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів) та до проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони здоров’я» (щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок), які більшістю голосів були ухвалені. Ці зміни, на думку членів громадської ради, сприятимуть покращенню економічного становища ЗМІ та водночас не матимуть негативного впливу на здоров’я громадян.
Із звітом Держкомтелерадіо про врахування пропозицій та зауважень, наданих громадською радою при Держкомтелерадіо до проектів законів та нормативно-правових актів, виступила заступник начальника відділу законопроектної роботи юридичного управління Держкомтелерадіо В. Радзієвська.