• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Держкомтелерадіо звітував перед громадською радою
опубліковано 19 квітня 2011 року о 15:06

Держкомтелерадіо звітував перед громадською радою про врахування її пропозицій та зауважень до проектів законів та нормативно-правових актів.

Загалом за неповні чотири місяці своєї діяльності громадська рада при Держкомтелерадіо розглянула та обговорила наступні законопроекти:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування примірників книжкових видань», «Про Національну громадську телерадіокомпанію України», «Про захист професійної діяльності журналістів», внесла свої пропозиції змін до деяких законів України з питань видавничої справи, до закону щодо розповсюдження в Україні зарубіжних друкованих засобів масової інформації, до проекту Податкового Кодексу України, до Законів України «Про інформацію», «Про державну таємницю», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформаційні агентства» тощо.

Як зазначила у своїй доповіді заступник начальника відділу законопроектної роботи В. Радзієвська, всі пропозиції були розглянуті та проаналізовані юридичним управлінням Комітету. Більшість з них були враховані у кінцевій редакції проектів законів та нормативно-правових актів.

Зокрема, 21 грудня 2010 року при обговоренні Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування примірників книжкових видань» громадська рада на своєму засіданні ухвалила рішення про відхилення даного законопроекту. Основними причинами такого рішення члени громадської ради назвали несприятливу ситуацію, що склалась у поточному році у вітчизняній видавничій галузі через фінансово-економічну кризу (за даними УАВК на сьогодні на вітчизняному книжковому ринку спостерігається зменшення обсягів випуску вітчизняної книжкової продукції майже на 30 відсотків та на 20-25 відсотків обсягу реалізації продукції у книготорговельній мережі); ускладнений механізм реєстрації суб’єктів підприємництва, що мають відповідно до законодавства забезпечити зберігання, наклеювання та подання звітності про використані марки до контролюючих органів; збільшення собівартості видавничої продукції у зв’язку із запровадженням маркування; заміщення традиційної паперової книги електронною книгою, що в перспективі не потребуватиме маркування;

Захист вітчизняного книжкового ринку від нелегального книжкового імпорту, дотримання авторських і суміжних прав видавцями, на думку громадської ради, має відбуватися не завдяки маркуванню книжкових видань, а шляхом посилення контролю з боку правоохоронних органів за обігом контрафактної та нелегально імпортованої книжкової продукції із застосуванням чинного законодавства, зокрема, в питанні інтелектуальної власності тощо.

Врахувавши рішення громадської ради, Комітет звернувся до Кабінету Міністрів України листом від 21.12.10 за №7262/8/4 з проханням зняти з контролю виконання пункту 115 орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік щодо підготовки законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування примірників книжкового видання.

Держкомтелерадіо повернеться до розгляду питання запровадження маркування книжкових видань після додаткового проведення його широкого громадського обговорення та роз’яснювальної роботи серед вітчизняних видавництв, видавничих організацій різних форм власності,

Також враховано більшість пропозицій та змін до деяких законів України з питань видавничої справи. Зокрема, за пропозицією громадської ради, із статті 16 Закону «Про видавничу справу» виключено пункт, що підставою для відмови у внесенні суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру є наявність у статутному фонді видавництв, підприємств, установ та організацій з розповсюдження видавничої продукції більше 30 відсотків іноземних інвестицій. Ці зміни сприятимуть доступу до книжкового ринку організацій, що займаються розповсюдженням видавничої продукції, у статутному фонді яких понад 30 відсотків іноземних інвестицій.

Частина пропозицій до законопроектів не були враховані через неузгодженість запропонованої термінології та положень з чинним законодавством або були відхилені іншими міністерствами та відомствами при погодженні проектів.

Оскільки матеріали звіту досить об’ємні (72 сторінки таблиці) та надійшли до членів громадської ради перед самим засіданням, було прийнято рішення повернутися до обговорення звіту на наступному засіданні.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux