| В Держкомтелерадіо відбулося вручення премії імені В. Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики, яку цього року присуджено журналісту з Чернігова Сергію Дзюбі за публіцистичну книгу «Замінований рай». У книзі розповідається про українських миротворців, які рятували наших моряків із захоплених піратами кораблів, розміновували ліванські землі, під несамовитим шестигодинним обстрілом захищали найважливіші об’єкти в іракському місті Ель-Кут, ризикували життям у Косовому, Ефіопії, Еритреї, Грузії... |
- А починалося все з серії інтерв’ю, які я записав для радіо «Новий Чернігів», - розповідає Сергій Дзюба. – Це навіть не інтерв’ю, а радіофільми тривалістю до двох з половиною годин. Для них я добирав музичний ряд, шумові ефекти, тобто намагався наблизити розповідь моїх співрозмовників до реальних ситуацій, про які йшлося. Потім для місцевої газети підготував друковані версії інтерв’ю. Відгуки читачів спонукали працювати далі. Так народилася книга документальної прози «Замінований рай».
Після її виходу до мене звернулося дуже багато людей, яких книга вразила, зачепила, як то кажуть, за живе. Зверталися й науковці, які тільки починають досліджувати історію миротворчих акцій, для них особливо важливі деталі багатьох подій, розказаних очевидцями.
Тема миротворців не вичерпалась однією книгою. Після появи «Замінованого раю» мене почали знаходити люди, які виконували інтернаціональний обов’язок в Анголі, Єгипті, В’єтнамі. Вони хочуть, щоб їх правду теж почули. Тому ставити крапку рано. Зараз працюю над новою книгою.
Інформаційно:
Цього року на розгляд Комітету надійшло 42 публіцистичні твори з 18 областей України, із них: 18 газетно-журнальних публікацій; 18 телематеріалів; 6 радіоматеріалів.
Премія імені В. Чорновола присуджується з 2004 року. Її лауреатами у різні роки стали редактор Кельменецької районної газети «Рідне слово» Чернівецька область Василь Кривий за публікацію «Пуста хата», опубліковану в газеті «Буковина»; Серафіма Розумович за публікацію «Сутінки в імперії бідності», опубліковану в газеті «Літературна Україна», Костянтин Перцовський за публікацію «Я – українець!», оприлюднену в газеті «Голос України», Іван Корсак за публікацію «Гетьманич Орлик», оприлюднену в газеті «Сім’я і дім» (м.Луцьк.