27 травня 2004 року відбулося чергове засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
Розглянувши питання про стан підготовки до проведення 7-ї Європейської міністерської конференції з питань засобів масової інформації, колегія вирішила передусім звернути увагу на якість та своєчасність підготовки до проведення Конференції, а також вжити відповідних заходів щодо реалізації плану, затвердженого Організаційним комітетом.
На засіданні Колегії Комітету відбулося обговорення висновків Рахункової палати щодо перевірки Національної телекомпанії України. У цілому погоджуючись із висновками спеціалістів Рахункової палати, Колегія звернула увагу на такі моменти. Світова практика підтверджує, що елементи утримання (у тій чи іншій формі) присутні у багатьох інформаційних структурах, які займаються некомерційним мовленням. Національна телекомпанія України не є винятком. Під час складання проекту Державного бюджету Національна телекомпанія України подає Державному комітету телебачення і радіомовлення пропозиції щодо своїх реальних потреб, які Комітет ретельно опрацьовує і вносить до Мінфіну у вигляді окремої бюджетної програми. Ці пропозиції відповідають об’єктивним потребам НТКУ, але у процесі опрацювання бюджетного запиту асигнування для телекомпанії значно скорочувалися.
Водночас Комітетом уже здійснено реальні кроки щодо переведення НТКУ із статусу бюджетної установи у статус госпрозрахункового підприємства.
Враховуючи вищевикладене, колегія ухвалила забезпечити дієву участь Державного комітету телебачення і радіомовлення України та НТКУ в опрацюванні проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення доповнення до п. 1 Статуту Національної телекомпанії України”.
Було також вирішено вжити заходів з розробки, затвердження та доведення до НТКУ нормативів витрат, необхідних для розрахунку вартості виробництва і показу телепродукції та сприяти вирішенню проблеми погашення заборгованості телекомпанії перед Концерном РРТ.
Прийнято також рішення щодо підготовки звернення до Рахункової палати України з детальним роз’ясненням та єдиним тлумаченням діючих законів щодо виробництва та розповсюдження телепродукту.
Відповідно до Указу Президента України щодо погашення заборгованості по заробітній платі в інформаційній галузі на Колегії заслухала доповіді керівників державних установ “Таврида”, “Донбас”, “Карпати”, “Дніпро” про стан виконання вимог Указу. Рішенням Колегії встановлено кінцевий термін погашення заборгованості по зарплаті перед працівниками установ до 31 жовтня поточного року.
Учасники колегії погодилися з порядком видання навчальних посібників серії “Шкільна бібліотека”, розробленим спільно з Міністерством освіти і науки України на виконання відповідного розпорядження Уряду.
Випуск навчальних посібників серії “Шкільна бібліотека” буде здійснюватися для забезпечення бібліотечних фондів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.
Зважаючи на обґрунтованість пропозицій видавництв і видавничих організацій щодо внесення змін до Програми випуску соціально значущих видань, колегія також погодилася внести зміни та доповнення до Програми 2004 року, затвердивши запропонований перелік видань.
На завершення засідання Колегія розглянула питання щодо нагородження працівників галузі з нагоди професійних свят.