В Україні презентували початок діяльності національного центру ISSN
опубліковано 16 березня 2021 року о 16:52

Описание: C:\Users\User\Desktop\IMG-20210316-WA0003.jpg

16 березня на брифінгу в Укрінформі державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за підтримки Держкомтелерадіо презентувала початок діяльності національного центру ISSN в Україні.

 

Участь у брифінгу взяли перший заступник директора Книжкової палати України Анатолій Мураховський; завідувачка відділу ISBN/ISBN/ISSN Книжкової палати України Ірина Погореловська. Також за допомогою інтернету до учасників брифінгу приєдналася директорка Міжнародного центру реєстрації серіальних видань Гаель Беке (Париж, Франція).

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 163 «Про приєднання до Статуту міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN)» було підтримано пропозицію Держкомтелерадіо про призначення ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» національним центром реєстрації серіальних видань (національним центром ISSN).

Таким чином, Україна стала 91 країною у світі, яка приєдналася до Міжнародної системи даних серіальних видань (періодичних, продовжуваних і серійних). На сьогодні ця система застосовується в 130 країнах світу. Міжнародним центром ISSN зареєстровано 2,5 млн. номерів ISSN. Щорічно присвоюється понад 70 тисяч номерів ISSN.

«Початок діяльності національного центру ISSN має для нашої держави велике значення на шляху поглиблення інтеграції України у світовий інформаційний, культурний та освітній простір,» - зазначив перший заступник директора Книжкової палати Анатолій Мураховський.

Про плани новоствореного національного центру розповіла завідувачка відділу ISBN/ISBN/ISSN Книжкової палати України Ірина Погореловська. На національний центр ISSN в Україні покладаються функції: впровадження системи ISSN на території України, забезпечення її подальшого функціонування, присвоєння Міжнародних стандартних номерів серіальних видань (ISSN); підготовка та поширення відповідних інструктивно-методичних матеріалів, надання консультацій з питань отримання і застосування ISSN та штрихового кодування.

У своїй роботі НЦ ISSN України керуватиметься вимогами чинного законодавства України, Міжнародним стандартом 3297-2020 "Information and documentationInternational standard serial number (ISSN)", інструктивно-методичними документами Міжнародного центру ISSN.

Міжнародний центр ISSN заснований у Парижі в результаті угоди між ЮНЕСКО і урядом Франції з метою впровадження й експлуатації автоматизованої інформаційної системи серіальних видань, що охоплює весь діапазон зафіксованих видань. Міжнародний центр ISSN координує діяльність національних центрів ISSN, які здійснюють реєстрацію серіальних видань, що передбачає ідентифікацію назви кожного окремого серіального видання, надання йому унікального Міжнародного стандартного номера ISSN.

«Для нас дуже важливо розширювати мережу національних центрів ISSN,- зазначила директорка Міжнародного центру реєстрації серіальних видань Гаель Беке. – Сьогодні презентується відкриття такого центру в Україні, за кілька днів – в Австрії. Сподіваюся, що українська команда активно долучиться до справи фіксування всіх серіальних видань. Ми відкриємо свою базу даних для України, а вона поповнюватиме її українськими виданнями.»

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux