13 травня 2008 року у рамках проекту Twinning «Допомога ГоловКРУ в запровадженні нової системи державного внутрішнього фінансового контролю» в Держкомтелерадіо розпочато перший з 10 пілотних проектів з побудови європейської моделі внутрішнього фінансового контролю в центральних органах виконавчої влади.
Захід реалізується за контрактом між Представництвом Єврокомісії в Україні, Шведською адміністрацією з питань фінансового управління та ГоловКРУ відповідно до Плану дій Україна – ЄС та Плану заходів щодо реалізації положень Концепції розвитку державного внутрішнього фінансового контролю на 2005-2009 роки.
Проект Twinning, в рамках якого відбувається запровадження нової системи внутрішнього фінансового контролю Держкомтелерадіо – один із ключових засобів підтримки в адаптації законодавства України до норм і стандартів ЄС, передбачений Планом дій Україна – ЄС. Програма Twinning (обмін досвідом між державними службовцями) – це особливий вид технічної допомоги Європейського Союзу та обміну досвідом між державними службовцями України і держав - членів ЄС.
На зустрічі-запуску пілотного проекту з побудови системи внутрішнього фінансового контролю Держкомтелерадіо проект Twinning представили постійний радник проекту в Україні Вільгельм Райтерсварт та координатор проекту Руслана Рудніцька. Від Шведської адміністрації з питань фінансового управління був присутній короткотерміновий експерт Шведського Національного управління фінансового менеджменту Андерс Нільсон, ГоловКРУ України представили заступник начальника Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Тетяна Боровкова, начальник відділу цього Управління Володимир Лещенко та головні державні аудитори. Від Держкомтелерадіо були присутні заступник Голови Комітету Олександр Курдінович, директор фінансово-економічного департаменту Дмитро Кравченко, начальник юридичного управління Олександр Шатковський та начальник відділу КРР Наталія Степанова.
За результатами зустрічі було прийнято рішення будувати систему внутрішнього фінансового контролю у сфері формування та виконання кошторису апарату Комітету, для чого затвердити робочу групу із залученням відповідних працівників ГоловКРУ та підготувати календарний план реалізації пілотного проекту.
Підбиваючи підсумок, відповідальний за впровадження нової моделі внутрішнього фінансового контролю в системі Держкомтелерадіо заступник Голови Комітету Олександр Курдінович зазначив, що «отриманий досвід плідної співпраці має стати гарним зразком для наступних міністерств та відомств, зайнятих у проекті Twinning».
Довідково: Для країн-кандидатів в члени Європейського Союзу питання наближення національного законодавства до законодавства ЄС було і залишається ключовим. Крім внесення відповідних змін до національного законодавства, країнам-кандидатам необхідно також сформувати адміністративну спроможність для впровадження цих законів. Визнаючи важливість вирішення цього питання, ЄС в 1998 році запровадив для країн-кандидатів інструмент прямого обміну досвідом між державними службовцями країн-кандидатів і країн-членів ЄС (Twinning), спрямований на посилення адміністративної спроможності впроваджувати законодавство ЄС.
З 1998 по 2004 рік у 10 країнах-кандидатах було реалізовано понад 1000 проектів Twinning, що зробило його ключовим інструментом допомоги у сфері інституційної розбудови та реформування систем державного управління країн-кандидатів.
Успіх Twinning в країнах, що стали членами в ЄС в 2004 році, сприяв рішенню ЄС розширити дію інструменту на інші країни. Зокрема, з кінця 2003 року цей інструмент став доступним для деяких країн Tacis.
Першою країною Tacis, де розпочато практичну реалізацію програми Twinning, стала Україна.