Українські видавці вирушають до Варшави на книжковий ярмарок

опубліковано 13 травня 2008 року о 14:56

З 15 по 18 травня 2008 р. проходитиме 53-й Варшавський міжнародний книжковий ярмарок. У ньому традиційно братимуть участь українські видавництва та видавничі організації за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України, делегацію якого очолює Перший заступник Голови Комітету Анатолій Мураховський .

 

Україна на 53-у Варшавському міжнародному книжковому ярмарку буде представлена єдиним Національним стендом, на якому експонуватиметься понад тисяча книг близько 100 видавництв і видавничих організацій різних форм власності. Серед них: «Веселка», «Етнос», «Освіта», «Мистецтво», «Каменяр», «Техніка», «Музична Україна», «Грані-Т», «Ґенеза», «Знання», «Ранок», «Кальварія», «Перун», «Балтія-Друк», «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», «Деснянська правда», «Фоліо», «Грамота» та інші. Продукція цих видавництв надасть міжнародній громаді уявлення про сучасний стан видавничої галузі нашої країни.

Ярмарок у столиці Республіки Польща стане для українських видавців місцем зустрічі з колегами, а також відомими письменниками, літературними критиками, мистецтвознавцями, ілюстраторами країн Східної і Західної Європи.

Українська сторона планує провести на міжнародному ярмарку книги у Варшаві презентації унікальних за змістом та художнім оформленням видань для дітей, словників, мистецьких альбомів, енциклопедій, а також книг з творами сучасних українських поетів, прозаїків, драматургів. Ці заходи в основному проходитимуть 16 травня – в ярмарковий День української книги.

Протягом усіх днів роботи виставки українська делегація книговидавців запрошуватиме відвідувачів на прес-конференції, презентації, автограф-сесії, «круглі столи», мистецькі акції. Польський читач дістане можливість придбати твори таких відомих українських авторів як Павло Загребельний, Іван Драч, Іван Дзюба, Борис Олійник, Всеволод Нестайко, Роман Іваничук, Ганна Чубач, Зірка Мензатюк, Олесь Єльченко. Історики, краєзнавці, мовознавці, викладачі освітніх закладів Польщі ознайомляться з унікальними виданнями, зокрема, біографічним словником «Відомі поляки в історії Вінниччини» В. Колесник, «Між Москвою та Варшавою» М. Гетьманчука, «Правобережна шляхта за російського панування» Є. Чернецького, а також з творами всесвітньовідомого польського фантаста Станіслава Лема в перекладі українською мовою.

Участь України у 53-у Варшавському міжнародному книжковому ярмарку сприятиме поширенню української книги на міжнародному книжковому ринку, культурному обміну двох сусідніх слов’янських народів, поглибленню співробітництва між українськими і польськими видавцями, створенню позитивного іміджу України на міжнародній арені.

У рамках поїздки до Республіки Польща планується зустріч української делегації з керівництвом Польського громадського телебачення та Комітету радіо і телебачення РП. Обговорюватимуться питання трансляції «Євро-2012», а також проблеми впровадження суспільного мовлення і цифрового телебачення.

Історія Варшавського книжкового ярмарку починається з середини минулого століття, коли в 1958 р. цей представницький форум польських видавців відбувся вперше. З набуттям незалежності Україна стала постійним гостем міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві, на якому кожного року видавництва та видавничі організації з різних регіонів країни демонструють кращі зразки друкованої продукції. Своєрідним визнанням досягнень вітчизняної видавничої галузі став минулий 2007 рік, коли організатори 52-го Варшавського міжнародного книжкового ярмарку запросили Україну бути Почесним гостем ярмарку.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux