Українська книга завойовує серця москвичів

опубліковано 03 вересня 2008 року о 18:26

Вперше за останні сімнадцять років біля 58 павільйону замайоріли державні прапори України. Колись у цій величній споруді розміщувалася експозиція досягнень народного господарства Радянської України. Але останнім часом тут перебували офіси та склади приватних російських фірм. Організатори української експозиції доклали чималих зусиль, щоб надати споруді, яка вже більше двадцяти років не ремонтувалася, презентабельного вигляду. Експозиція України вражає. Про це говорять пересічні відвідувачі виставки та члени урядових організацій різних країн світу, які в перший же день роботи виставки відвідали український павільйон.

Високих гостей зацікавили політичні видання «Саміт-книги», особливо - книга українського журналіста Віталія Портнікова «Почему Медведєв?». Представники російської сторони навіть погортали її сторінки. Зупинилися гості і біля стенду видавництва «Фоліо», видавничого дому «Личности», яке спеціалізується на випуску біографічної літератури. Міністр зв’язку та масових комунікацій Росії Ігор Щоголев сказав, що він обов’язково повернеться до деяких стендів, щоб купити тут книжки. Особливо його вразили видання видавництв «Грані-Т», «Балтія-друк». Він навіть запитав, де друкувалися ці книжки. «Невже в Україні? Оце так якість!» - не зміг стримати свого здивування міністр. І його можна зрозуміти, адже раніше видання такої якості виготовлялися лише за кордоном.

Вразила присутніх і фотовиставка газети «День», яка прикрасила зал презентацій. Керівник федерального Агентства з друку та масових комунікацій Михайло Сеславинський, зокрема, сказав, що Україна представлена у цих фотороботах не під казенною призмою, а через людські обличчя. А роботу Сергія Несторенка «Українці – читайте», на якому зображено малюка з книгою, відвідувачі виставки назвали фото символом московської книжкової виставки.

Біля стенду державного науково-виробничого видавництва «Картографія» завжди багатолюдно. Відвідувачі виставки з великою цікавістю гортають сторінки величезного Національного атласу України, купують яскраво видані карти українських міст. Подружжя москвичів Юрій Лабінцев та Лариса Щавинська запитують план міста Трускавець. Виявляється, планують поїхати туди на відпочинок. Але цікавість до української книги у подружжя професійна. У їхній домашній бібліотеці нараховується близько десяти тисяч назв книг. І десь п’ята частина книг – українською мовою. Ось і на цій виставці подружжя придбало українських книжок на суму, яка дорівнює десь 200 доларам. Кажуть, що ціни на українську книгу порівняно з російською не дуже високі. Їх цікавить передусім історична, культурологічна література. Юрій Андрійович Лабінцев – культуролог, славіст, доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту слав’янознавства РАН, професор, академік Державної академії слов’янської культури. Він автор близько 600 робіт і брошур, опублікованих понад десятьма європейськими мовами. Росіянин за національністю, він стояв біля витоків створення в Москві різних українознавських організацій, зокрема, Російської асоціації україністів. Його дружина – теж культуролог, славіст, фахівець в галузі інформатики та комунікаційних процесів, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту слов’янознавства РАН. У авторському доробку Лариси Щавинської – понад 300 робіт, значна частина яких присвячена історії української культури та білорусько-українському культурному співробітництву.

Москвич Василь Євтушенко – пенсіонер, відвідує кожну московську книжкову виставку і обов’язково шукає українські книжки, адже він родом із Сумської області. Дуже радіє, що цього року Україна – почесний гість ярмарку. На брифінгу української делегації з нагоди відкриття виставки він навіть взяв слово і щиро дякував землякам-українцям за те, що прийняли пропозицію росіян і приїхали на виставку. Непокоїло його лише те, що, на його думку, як в Москві, так і у Всеросійському виставковому центрі недостатня реклама участі України у книжковому форумі.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux