| Цього року в Білорусі 9 по 13 лютого проходитиме XVIII Мінська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Українські видавці та книгорозповсюджувачі восьмий рік поспіль беруть участь у цьому міжнародному виставковому заході. | !endif]]>!endif]]-->
Зазвичай Держкомтелерадіо, який забезпечує участь українських видавців та книгорозповсюджувачів у міжнародних книжкових заходах, готує національну експозицію, яка комплектується з найкращих книг, що вийшли у вітчизняних видавництвах різної форми власності в останні два роки. Цього року українська експозиція складатиметься з 500 видань. Це нові книги Ліни Костенко, Марії Матіос, Юрія Андруховича, твори класиків української літератури - Івана Багряного, Богдана-Ігоря Антонича, публіцистка Михайла Гориня, історичні праці Михайла Грушевського. Це численні науково-популярні видання, енциклопедії, довідники словники… Спеціальні розділи в експозиції присвячуватимуться 20-річчю Незалежності України та Євро-2012. Всього у Мінську буде представлена книжкова продукція близько 100 вітчизняних видавництв та видавничих організацій. У складі офіційної української делегації – представники видавництв «Балтія Друк», «Ярославів Вал», «Картографія», ВАТ «Волинська обласна друкарня», ЗАТ «Українська прес-група» (видавництво газети «День»). Електронну книгу презентуватиме у Мінську ТОВ « Покетбук».
Традиційно на Національному стенді України відбудеться День української книги за участю працівників Посольства України у Республіці Білорусь, Державного комітету телебачення та радіомовлення, представників української делегації видавців, мас-медіа, місцевої української громади, учасників та відвідувачів виставки-ярмарку. В рамках Дня української книги планується провести благодійну акцію – здійснити передачу добірки літератури для поповнення бібліотечних фондів української громади в Білорусі.
Планується також провести низку презентаційних заходів. Зокрема, у рамках виставки відбудеться презентація унікального українсько-білорусько-литовського видавничого проекту, історичного дослідження, присвяченого 600-річчю Грюнвальдської битви «Грюнвальдська битва - битва народів» за участю Надзвичайного і Повноважного посла Литовської Республіки в Республіці Білорусь Едмінаса Багдонаса, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Білорусь Романа Безсмертного, головного редактора видавництва «Балтія Друк» Віргініюс Строля, директора литовського видавництва «Енциклопедія Литви» Рімантаса Каряцкаса, а також одного з авторів видання, д.і.н., зав. кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін Могильовського державного університету ім. А.А. Кулешова Ігоря Марзалюка.
Нагадаємо, що за тиждень до початку виставки група літераторів та журналістів звернулися з відкритим листом до Голови Держкомтелерадіо Юрія Плаксюка з вимогою бойкотувати виставку у Мінську і тим самим висловити свою незгоду із політичним режимом у країні. На звернення літераторів відповів голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк.
- Участь України у цьому міжнародному форумі продиктоване перш за все інтересами видавців, читачів та громадськості Білорусі, для яких українська книга завжди була ковтком свободи, прикладом втілення демократичних традицій у суспільстві, - зазначив він. - Українську книгу, заходи з її популяризації у рамках Мінської книжкової виставки чекають й представники української громади. Не виправдати їхній сподівань цього року – означає залишити їх у духовному вакуумі.