| У Чернівцях пройшла нарада телерадіомовників та представників Нацради з питань телебачення та радіомовлення щодо переходу на цифровий формат мовлення. Як відомо, до дві тисячі п’ятнадцятого року українське телебачення має перейти на цифровий формат мовлення. Це передбачено міжнародною угодою, яку наша країна підписала в Женеві ще у дві тисячі шостому році. |
Цифрове мовлення насамперед покращить якість трансляції телепередач. Але, як і будь-яке технічне переоснащення, потребує значних капіталовкладень і звичайно ж спільної координації дій Держкомтелерадіо, Нацради з питань телебачення та радіомовлення і самих телекомпаній. Як зробити цей процес якомога прозорішим та безболісним нині радяться на зустрічах в регіонах представники Нацради, місцевої влада і мовники.
Процес переходу на цифрове телемовлення в Україні розпочався ще у дві тисячі шостому році, але до цього часу чіткого механізму не розробили, вважає заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак. Нині ситуація дещо покращилася. Нарешті визначилися із компанією-провайдером телемережі. Тепер основним завданням є спільна координація дій влади, місцевих мовників та Нацради. Перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Георгій Галиць під час зустрічі зауважив, що буковинська влада до співпраці готова, особливо зацікавлена у покращенні умов мовлення державних засобів масової інформації.
Процес переходу на цифрове мовлення потребує значних коштів. Це будівництво телевеж, окрім того є необхідність забезпечення населення, яке немає телевізорів новітнього покоління, перетворювачами. Телерадіомовники сподіваються на державну підтримку.