• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Сьогодні у прес-центрі Київського палацу спорту відбулося засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
опубліковано 20 квітня 2005 року о 16:25

Під час засідання колегія розглянула такі питання:

1.     Про стан виконання основних заходів з підготовки та проведення 50-го пісенного конкурсу “Євробачення-2005”.

2.     Про забезпечення відкритості у діяльності Держкомтелерадіо України, зв’язків з громадськістю та взаємодії із ЗМІ, участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.

3.     Про стан інформаційного простору Дніпропетровської області.

Як повідомив президент Національної телекомпанії України, на сьогодні виконання основних заходів з підготовки та проведення 50-го пісенного конкурсу „Євробачення-2005” має в цілому позитивну динаміку. Зокрема, на сьогодні проведено 35 тендерних і конкурсних процедур, що становить 90% від запланованого обсягу, отримано 4 дозволи на закупівлю товарів і послуг в одного виконавця. Крім того, опрацьовується питання щодо оформлення візових документів для учасників, офіційних осіб та гостей ПКЄ-2005 за нульовою ставкою та запровадження спрощеного режиму пропуску через державний кордон обладнання міжнародних технічних партнерів конкурсу. Укладено всі необхідні угоди із ЗМІ на висвітлення конкурсу.

Спеціально для журналістів розпочалося спорудження прес-центру, розрахованого на 1500 осіб, у якому буде можливість працювати цілодобово в режимі ОН-ЛАЙН. З метою належної організації телетрансляції конкурсу Національна телекомпанія України звернулася до своїх німецьких колег за допомогою. Більшість із запланованих робіт передбачається завершити до 9 травня цього року, коли мають розпочатися репетиції учасників конкурсу „Євробачення-2005”.

Державні органи, підприємства та організації, причетні до виконання заходів, стабільно й ритмічно здійснюють заплановані роботи, своєчасно вживають запобіжних заходів щодо мінімізації можливих ризиків у реалізації затвердженого Урядом плану заходів з підготовки та проведення пісенного конкурсу „Євробачення-2005” згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 21 січня 2005 р. №24-р та від 2 квітня 2005 р. №88-р.

Водночас станом на 13 квітня 2005 року залишаються невирішеними деякі питання. Зокрема, у зв’язку з вимогою Європейської Мовної Спілки забезпечити досить жорсткий контроль проходження в приміщення, де проводитиметься захід, потрібні сканери рентгенівського променю (для забезпечення контрольно-пропускного режиму необхідно 7 рапісканерів) та 4 арочних металодетектора, які в Україні використовуються тільки на державному митному кордоні та в аеропорту "Бориспіль".

Крім того, внаслідок заяв представників опозиційних сил про проведення акцій протесту під час ПКЄ-2005 та заяв пана Ткаченка В.В. про неготовність до конкурсу основні охоронні організації, з якими були досягнуті домовленості щодо їх участі в організації охорони, відмовляються співпрацювати з організаторами конкурсу, остерігаючись негативних наслідків для свого іміджу. До того ж, ізраїльська делегація, яка остерігається терористичних акцій в день незалежності Ізраїлю (11.05.05), звертається з проханням забезпечення посиленої охорони.

Залишається проблемним питання організації інтерактивного голосування в інших країнах.

Підбиваючи підсумки розгляду першого питання, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Сергійович Чиж висловив щире задоволення, що всі підготовчі заходи здійснюються в тісній і плідній співпраці Комітету як головного розпорядника коштів, Національної телекомпанії та керівництва Київського палацу спорту.

Рішенням колегії з першого питання Національній телекомпанії України доручено вжити вичерпних заходів щодо безумовного виконання Плану заходів з підготовки та проведення пісенного конкурсу „Євробачення-2005” і спільно із структурними підрозділами Комітету забезпечити увесь комплекс підготовчих робіт та організаційних заходів з метою забезпечення проведення заходу на належному творчому і технічному рівні.

Заслухавши та обговоривши інформацію щодо забезпечення відкритості у діяльності Комітету, зв’язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації, участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, колегія відзначила, що Комітетом здійснено відповідні заходи.

Розроблено та затверджено Рекомендації для центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо порядку опрацювання пропозицій, які висвітлюються у засобах масової інформації, а також одержаних під час проведення консультацій з громадськістю.

Підготовлено проект постанови Уряду „Про утворення Прес-центру Кабінету Міністрів України у структурі Секретаріату Кабінету Міністрів України”.

Створено Експертну раду Держкомтелерадіо України з формування державного замовлення на видання літератури за Програмою випуску соціально значущих видань.

Створено і вже відбулося п’ять засідань Громадської експертної ради з питань захисту суспільної моралі при Держкомтелерадіо України. Підготовлено 182 експертних висновків на запити правоохоронних органів та суб’єктів видавничої діяльності.

Утворено робочу групу з організаційного забезпечення проведення консультацій з громадськістю та затверджено її персональний склад.

Затверджено Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю у 2005 році.

Утворено Громадську раду при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України та затверджено її персональний склад.

Визначено посадових осіб, відповідальних за зв’язки з громадськістю та взаємодію із засобами масової інформації в обласних (регіональних) державних телерадіокомпаніях, Комітеті з інформації Автономної Республіки Крим, головних управліннях (управліннях) у справах преси та інформації обласних і міських державних адміністрацій.

Організовано роботу з підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади з питань зв’язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації на базі Укртелерадіопресінституту.

Відкрито Національний прес-центр телебачення і радіомовлення України.

На широке громадське обговорення виносилися проекти законів України “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”; “Про Концепцію національної інформаційної політики”.

Проведено публічну презентацію звіту про використання Комітетом коштів Державного бюджету України у 2004 році.

На найближчу перспективу колегія ухвалила забезпечити регулярне проведення засідань Громадської ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України з метою розгляду актуальних питань розвитку інформаційної сфери та безумовне виконання заходів, передбачених в Орієнтовному плані проведення консультацій з громадськістю у 2005 році.

Заплановано також узяти участь у розробці законопроекту щодо конкретних механізмів забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

У межах затвердженого кошторису разом із відповідними підрозділами Міністерства науки та науки України і Головдержслужби рекомендовано організувати роботу з підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади з питань зв’язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації на базі Укртелерадіопресінституту.

Крім того, на веб-сайті Комітету найближчим часом заплановано буде запровадити розділ „Звернення громадян”, що дозволить спілкуватися з громадянами України, відповідати на їхні запити через мережу Інтернет.

Зі свого боку Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Чиж запропонував створити при Комітеті громадський орган з проблем книговидання.

 

З останнього питання порядку денного засідання колегії про стан інформаційного простору Дніпропетровської області колегія відзначила наявність добре розвиненої системи друкованих і електронних засобів масової інформації, видавництв і видавничих організацій, підприємств поліграфії і книгорозповсюдження регіону. Тут створено належні умови для вільного функціонування засобів масової інформації всіх форм власності. Водночас історичною реальністю є те, що область, як і інші східні регіони України, відчуває на собі масовану інформаційну експансію з боку Росії.

Станом на 19 квітня 2005 року в області виходить 392 друкованих засоби масової інформації загальнодержавної, регіональної та місцевої сфер розповсюдження із 790 зареєстрованих. Загальний тижневий тираж періодики становить 3 млн. 127 тис. прим.

Із 333 періодичних видань місцевої сфери розповсюдження, які вийшли протягом минулого року, 74 - громадсько-політичних. 27 із них, тижневий тираж яких складає 279,5 тис. примірників, виходять українською мовою. 4 із загальним тижневим тиражем 11,6 тис. примірників виходять російською мовою. 43 періодичних друкованих видання із загальним тижневим тиражем 412,4 тис. примірників - двомовні.

Із 22 зареєстрованих газет, засновниками яких є місцеві осередки політичних партій, видаються 10. Зареєстровано 5 періодичних видань національних меншин (засновані азербайджанською общиною, єврейською та іншими національними меншинами).

Серед головних завдань мовної політики, реалізацію яких забезпечує управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, - підвищення рівня знання української мови працівниками друкованих та аудіовізуальних ЗМІ, а також відновлення системи постійних теле- і радіопередач з актуальних проблем сучасного стану української мови, широке обговорення їх у засобах масової інформації. В області простежується тенденція збільшення питомої ваги української книги.

Протягом 2004-2005 років відбулися позитивні зміни в Дніпропетровській обласній державній телерадіокомпанії.

30 січня 2004 року на сесії обласної ради було прийнято і затверджено “Регіональну програму розвитку телерадіоінформаційного простору Дніпропетровської області на 2004-2007 роки”, якою передбачено розбудову обласних телерадіомереж. Дана програма відповідає стратегії, розробленій Держкомтелерадіо України.

Комітетом заплановано комплексне технічне переоснащення всіх обласних компаній у 2005-2006 роках за кошти загального фонду Державного бюджету. У цьому напрямі робота вже розпочалася. За кошти, зароблені Дніпропетровською ОДТРК, придбано сучасне телевізійне обладнання. Постійно збільшується державне замовлення на виробництво телепрограм (власне мовлення) Дніпропетровської ОДТРК.

Основними напрямами мовлення телерадіокомпанії є підготовка та видача в ефір інформаційно-аналітичних, суспільно-політичних, художніх (мистецьких), просвітницьких, дитячих, молодіжних та спортивних телепрограм, а також ведення рекламної діяльності, надання послуг щодо виготовлення замовної відеопродукції у відповідності з вимогами чинного законодавства.

Враховуючи викладене, колегія ухвалила звернутися до Дніпропетровської обласної державної адміністрації з рекомендацією обласній виконавчій владі активізувати роботу щодо розвитку інформаційного простору області, утвердження принципів свободи слова, забезпечення реалізації державної мовної політики; вжиття відповідних заходів щодо передачі в установленому порядку майна у власність редакціям комунальних періодичних видань; спрямування зусиль на створення видавничо-поліграфічних комплексів з метою поліпшення матеріально-технічного стану поліграфічних підприємств та редакцій газет; сприяння залученню інвестицій у розвиток поліграфічних підприємств області; удосконалення роботи з підготовки професійних журналістських кадрів і підвищення кваліфікації творчих працівників засобів масової інформації, зокрема на базі Укртелерадіопресінституту.

Заплановано також вжити заходів щодо технічного переоснащення Дніпропетровської ОДТРК, неухильного виконання державного замовлення на виробництво і розповсюдження телерадіопрограм у 2005 році та зусиллями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення усунення негативних факторів, які ставлять під загрозу інформаційний суверенітет та інформаційну безпеку регіону і галузі в цілому.

На завершення, у різному, Колегія розглянула питання про відзначення працівників галузі державними нагородами.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux