ПРЕЗЕНТАЦІЇ НЕЗВИЧАЙНИХ КНИЖОК

опубліковано 20 грудня 2007 року о 17:35

Другий день роботи Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку розпочався автограф-сесією письменників Марії Штельмах, Наталки та Олександра Шевченків, Артема Чеха. Цей захід запропонувало відвідувачам видавництво «Фоліо».

Впродовж 20 грудня на виставці-ярмарку «Книжкові контракти» пройшло понад 40 заходів (автограф-сесії, презентації нових видань, урочиста акція нагородження дітей-переможців конкурсів журналу «Малятко» тощо). Відвідувачі виставки мали змогу поспілкуватись с багатьма авторами, що презентували свої книжки, зокрема, Олегом Покальчуком, Андрієм Кокотюхою, Світланою Поваляєвою, Станіславом Шевченко.

Біля стенду видавництва «Балтія-друк» на презентації фотоальбому «Український пейзажний живопис» юрбилося чимало шанувальників мистецтва. Фотоальбом, присвячений пейзажному живопису, укладено з репродукцій відомих українських художників Євграфа Лазрева, Антона Ланге, Генріха Гроте, Михайла Сажина, Василя Штенберга та інших.

«Робота над альбомом тривала упродовж року. Всі фотографії є ексклюзивними – ми заключили договори з Харківським, Львівським, Київським мистецькими музеями і сфотографували картини на слайди, - розповів головний редактор видавництва «Балтія-друк» Віргініюс Строля – Наклад альбому – 1500 примірників. З них тисяча розповсюджуватиметься по обласних бібліотеках, а п’ятьсот ми залишили для вільної торгівлі. Альбом було видано за допомогою Держкомтелерадіо в межах програми «Українська книга». Ми дуже вдячні за підтримку, тому що такі видання, за великим рахунком, не є прибутковими. Але вони вкрай потрібні населенню, особливо молоді, тому що розказують про країну, її історію і культуру.»

Зацікавила відвідувачів виставки презентація чергових томів Повного зібрання творів Михайла Грушевського у 50-ти томах. За словами директора всеукраїнського спеціалізованого видавництва «Світ» Ігоря Мельника, «це наймасштабніший книжковий проект в Україні, робота над яким триває вже шість років». Це проект, який покликаний внести в обіг твори Михайла Грушевського, які залишалися досі в архівах. Наразі у світ вийшов восьмий том. Автори виграли складний конкурс на участь у програмі «Українська книга», що проводить Держкомтелерадіо. Наклад видання – 5 тисяч примірників, які розподілятимуться, згідно з держзамовленням, по бібліотеках України.

Поза державним замовленням видавництво «Світ» видало на власні кошти ще 500 примірників збірника, які планують реалізовувати в книгарнях і на книжкових виставках-ярмарках. До речі, представники видавництва «Світ» задоволені тим, як йдуть торгівельні справи на «Книжкових контрактах».

Не скаржаться на справи и представники київського видавництва «Криниця». На презентації другого доповненого енциклопедичного довідника «Шевченківські лауреати. 1962-2007» відвідувачі жваво цікавилися цим виданням. Збірник містить понад 500 імен лауреатів Шевченківської премії з літератури, кіно, мистецтвознавства, композиторської діяльності - широкий зріз вітчизняної культури за останні 45 років. Найпершим одержав цю премію Павло Тичина. Його іменем і відкривається збірник. Наприкінці автори додали найновіших лауреатів цього року – художнік Андрій Чебикін, літературознавець Дмитро Стус за книгу «Василь Стус. Життя і творчість», Раймонд Туркуняк за переклад Біблії сучасною українською мовою та інші.

Серед помітних акцій 20 грудня на „Книжкових контрактах” варто відзначити урочисте нагородження дітей-переможців конкурсу на кращу загадку про природу журналу „Малятко”.

 

АНОНС. На дітей розрахований і завтрашній захід, у рамках виставки-ярмарку. На дитячому майданчику з 15.30 розпочнеться фінал акції «Українці – сім’я сильних» за участю найсильнішої людини світу Василя Вірастюка. Він презентуватиме книжку «Неймовірні пригоди Івана Сили», виданого видавництвом «Старого Лева», оголосить переможців, вручить призи.

 

Докладну інформацію про роботу «Книжкових контрактів» вміщено на сайті Держкомтелерадіоcomi.gov.ua у розділі «Виставки, фестивалі та конкурси»

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux