Премія імені Максима Рильського як засіб інтегрування української літератури у світовий літературний простір
опубліковано 01 жовтня 2019 року о 17:34

Описание: D:\ЗАГАЛЬНА\РИЛЬСЬКИЙ\12.jpg

Про нову номінацію Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського, якою відзначатимуть перекладачів творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу, йшлося на прес-конференції в Укрінформі 1 жовтня.

 

Як зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, Премія імені М. Рильського була заснована 1972 року і відновлена 2013 року за ініціативи Держкомтелерадіо, благодійної організації «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград», Українського фонду культури та НСПУ. З 2013 року вона присуджувалася щороку лише в одній номінації за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів. Хоча Положенням про премію передбачалося й відзначення за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу. Але, як правило, лауреатами премії ставали перекладачі творів зарубіжних авторів українською мовою.

Починаючи з 2019 року, відповідно до постанови, ухваленої Урядом, премія присуджуватиметься у двох номінаціях: до нині діючої номінації додалася відзнака «за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу».  Розмір премії за кожною з номінацій становить 20 тис. гривень.   

«Безперечно, нова номінація сприятиме популяризації української літератури у світі, її інтегруванню у світовий літературний простір, - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. -  Здобутки вітчизняних літераторів стануть більш доступними зарубіжному читачеві, нададуть можливість глибше пізнати Україну, духовний світ нашого народу. Знаменно, що премія  отримала оновлення напередодні 125-річчя від народження нашого класика,  яке виповнюється 19-го березня 2020 року. Це гідна відзнака пам’яті  Максима Рильського».

Учасники прес-конференції – лауреати Премії імені Максима Рильського різних років Максим Стріха, Сергій Борщевський, члени комітету з присудження премії – директор благодійної організації «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» Максим Рильський, академік Микола Жулинський, голова НСЖУ Михайло Сидоржевський говорили про заходи, які мають підвищити престиж перекладацької літературної праці та про популяризацію премії імені Максима Рильського у світі. Для цього, зазначали учасники дискусії, слід внести зміни у Положення про премію, які дозволять відзначати нею також громадян інших держав.

Нагадаємо, що починаючи з 1972 року, від заснування премії, її лауреатами стали відомі українські письменники, класики перекладацької літератури Борис Тен, Дмитро Павличко, Андрій Содомора, Рауль Чілачава, Микола Лукаш, Григорій Кочур, Ростислав Доценко, Ігор Качуровський, Роман Лубківський, Сергій Борщевський та інші.

Після відновлення премії імені М. Рильського в 2013 році до списку нагороджених додалися Роман Гамада, Максим Стріха, Іван Рябчій, Василь Степаненко, Ніна Баликова, Юлія Джугастрянська.

 На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття премії. Заявка на участь у конкурсі  подається до Держкомтелерадіо до 1 листопада 2019 року.  

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux