![endif]>![if> | Станом на 12 грудня реформовано 128 державних і комунальних друкованих ЗМІ, з них 114 видань, які вибрали перший етап реформування. Усі вони зберегли назву, цільове призначення, мову видання та тематичну спрямованість. |
Про це повідомив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко під час обговорення підсумків другого року реформування друкованих ЗМІ, організатором якого став Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у партнерстві з Музеєм-архівом преси за підтримки Уряду Швеції. Всього до 1 січня 2019 року процес реформування мають пройти 720 державних і комунальних друкованих ЗМІ. За словами Олега Наливайка, очікується, що на кінець січня 2018 року вже повністю реформується близько 200 видань.
Лідером у реформуванні друкованої преси є Сумська область. Там реформовано 45 відсотків всіх комунальних друкованих видань. Водночас у Київській та Закарпатській областях остаточно не реформовано жодної газети. За словами юристки ЦЕДЕМ Катерини Кулини, у Сумській області, яка є лідером реформування, дотації газетам з місцевих бюджетів були найнижчі, складали всього 2%. Водночас, у Києві дотації були на рівні 57,9%. «Тобто ті видання, які отримували менше дотацій, готові самі швидше вийти на ринок, не відчувають залежності, а ті, хто міцно тримається за дотації, не поспішають виходити з-під контролю державної і місцевої влади», – сказала вона.
Нагадаємо, що реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ – одна із ключових медіареформ в Україні, що має на меті забезпечити незалежність преси від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, стимулювати справедливу конкуренцію та розвиток регіональних ЗМІ. Держкомтелерадіо в межах компетенції здійснює заходи, спрямовані на реалізацію Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»