![endif]>![if> | 4 серпня Суспільне мовлення відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал . Під час візиту голова правління Суспільного Микола Чернотицький провів коротку екскурсію телецентром «Олівець» та поділився досягненнями реформованого мовника й наступними кроками розвитку. |
За словами Миколи Чернотицького, з 2017 року медіакомпанія поступово переходить від державного підходу управління до бізнес-моделі, що є ефективним та конкурентоспроможним у сучасних умовах.
«Упродовж чотирьох років реформування Суспільний мовник зумів стати не просто найбільшим незалежним медіа в Україні, а й досягнув найвищого показника із дотримання журналістських стандартів та забезпечив найбільш нейтральне висвітлення новин і політичних сил на телебаченні та в діджиталі. Як результат, маємо динаміку росту на всіх ресурсах. Щомісячно нашу діджитал-платформу відвідує 2,7 млн відвідувачів, а телебачення і радіо — 11,7 млн та 3,6 млн відповідно», — зазначив голова правління Суспільного.
Микола Чернотицький додав, що медіакомпанія й надалі дотримуватиметься такого курсу, зокрема з розвитку продакшену та діджиталу: «За умови повного фінансування протягом найближчих двох років плануємо запустити OTT-платформу Суспільного. Це дозволить залучити нову аудиторію, яка поступово відходить від традиційних ЗМІ, до сучасного українського контенту — зручного й безкоштовного. Крім того, у наших планах — виробництво дитячого контенту, що наразі є для нас новим досвідом».
Своїми враженнями від візиту до «Олівця» й баченням розвитку українського суспільного мовника поділився й пан Ерік Сведал.
«Я з Норвегії, країни, де суспільне мовлення має сильні позиції, новинам суспільного мовника довіряють більше за всі інші новинні канали й він вважається незалежним, нейтральним, його контенту довіряють. Я вважаю, що для суспільства суспільний мовник є дуже важливою інституцією, якій можна довіряти і яка не поступається якістю продукту комерційним каналам, що важливо для демократичного суспільства. Я дуже сподіваюся, що Україна зможе розвивати потужне суспільне мовлення, оскільки вважаю, що це буде важливо для розвитку демократії та процесу реформування», — наголосив Ерік Сведал.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь
, Радіо Культура), а також регіональні телерадіокомпанії.Фото — Володимир Шевчук