Цей великий міжнародний форум теле- і радіопрограм для національних меншин спільно започаткували у 1999 році Держкомтелерадіо України та Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія за підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації. І не випадково, адже Організація Об’єднаних Націй вбачає в Закарпатській області унікальну модель “мирного співжиття різних національних груп”, а журналісти телерадіокомпанії, роками працюючи для національних меншин, що проживають на Закарпатті, як ніхто інший знайомі із проблемами та культурою поліетнічної спільноти.
За своєю ідеєю, тематичним спрямуванням фестиваль "Мій рідний край" поки що єдиний не лише в Україні, але й у Європі.
З кожним роком кількість учасників Закарпатського фестивалю збільшується. В цьому році на нього зібрались теле- і радіо журналісти семи країн Європи та всіх регіонів України.
Для конкурсного телевізійного перегляду було представлено 85 робіт студій України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Австрії, Польщі. Майже у всіх програмах тематика відповідала головній ідеї фестивалю – показ життя національних меншин, розмаїття їх культур, побуту, відродження та збагачення їх духовної спадщини, традицій.
Творчі дискусії та спілкування учасників фестивалю служать взаємному обміну досвідом українських і зарубіжних телевізійників, виробленню стратегії сучасного телебачення.
У конкурсі телевізійних програм звання "Лауреат VIII Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням І місця журі присвоєно:
телевізійній програмі "Будинок відкритих дверей" (телебачення Новий Сад, Сербія)
Автор – Радомір Груїч
Звання "Лауреат VIII Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням П місця:
програмі "Острів життя" (регіональна студія Клуж-Напока, Румунія)
Автор – Овідіу Поп
Звання "Лауреат VIII Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням Ш місця:
програмі "Ц – як циган" (угорське телебачення, Будапешт)
автор – Янош Дароці
режисер – Янош Ковач
За кращу авторську роботу :
програму – "Гірка черешня" (Чернівецька ОДТРК, Україна)
автор - Л. Парпау
режисер – Ю.Тодерян
За кращу режисерську роботу :
програма – "Капці для мамці" ( АРТ студія, Словаччина)
автор – Любор Патч
За кращу операторську роботу :
програма – "Дорога на відстані серця" (Полтавська ОДТРК, Україна)
автор – Інна Дідик
За кращий телепортрет:
програма - "Мандрівник світла"(Угорське телебачення, Будапешт)
автор – Антал Яноші
За збереження культурних національних традицій:
програма – "Де в руслах чисте джерело" (Закарпатська ОДТРК, Україна)
автор – Ірина Гармасій
режисер - Алла Авраменко
За кращу драматургію:
програма – "Лінії розколу" ( Угорське телебачення, Будапешт)
авто р - Марта Падар
режисер – Янош Куруж
За кращий відеомонтаж:
програма - "Старий коваль"(Угорське телебачення, Будапешт)
автор - Жужанна Антала
За оригінальність теми:
програма - "На пасіці Марії" (Закарпатська ОДТРК, Україна)
автор – Ельвіра Кілару
За популяризацію народних традицій і звичаїв:
програма – "Зустрічі біля неба" (Закарпатська ОДТРК, Україна)
автор – Максим Мельник
режисер – Тетяна Ардо
у номінації "Люди і долі"
програма – "Село смутку" (телебачення Клуж-Напока, Румунія)
автор – Алін Джелмарян
У конкурсі радіопрограм були представлені 55 робіт студій України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Сербії. Переважна більшість програм повністю відповідає духові і букві фестивалю, його домінантній ідеї. Серед представлених радіопрограм 18 робіт вирізнялися небанальним журналістським пошуком, оригінальним компонуванням, нестандартними авторськими і режисерськими ходами. З-поміж цих 18 передач-фіналістів журі і визначило переможців Восьмого Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин “Мій рідний край”: володарів трьох головних призів, 5-х лауреатів в окремих номінаціях, а також ініціювало присудження чотирьох спеціальних призів.
Звання "Лауреат VІІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням Гран-прі радіо журналістці Сімоні Лібер (Румунія) – за програми "Розповідь про долю" (Всесвітня служба Радіо Румунії), „Екскурсія на крилах української музики” (Регіональна студія „Решіца”), „Українці в Румунії” (Радіо „Тімішоара”).
Звання "Лауреат VІІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІ місця Світлані Бойко (Закарпатська ОДТРК) – за радіопрограму "Шалом, світку ти наш".
Звання "Лауреат VІІІ Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край" з присудженням ІІІ місця – Чіллі Фодору (Радіо Кошут, Угорщина) – за радіопрограму „Ромські батьки – ромські діти”.
Спеціальним призом оргкомітету та журі фестивалю у номінаціях нагороджено:
"Краща авторська робота" – Олену Буряк (Полтавська ОДТРК „Лтава”) - за програму "Здрастуйте”.
„Кращий радіоведучий” - Родіку Сіміонеску (Регіональна студія „Констанца”, Румунія) – за програму „У пошуках української душі”.
"Краща режисерська робота" – Яна Заборського (Радіо Нови Сад, Радіо-Телебачення Воєводини) - за програму "Жнива у Пазові”.
"Краща звукорежисерська робота" – Валентину Мозжухіну (Житомирська ОДТРК) - за програму "Майстер і Орея”.
"Краще музичне оформлення" – Н.Линко (Чернівецька ОДТРК) - за програму "Двері ілюзій”.
Спеціальним призом і дипломом оргкомітету та журі фестивалю у номінаціях відзначено:
"За журналістський пошук” – О.Конрача (Радіо Патрія - Словацьке радіо, Кошіце) - за програму „Русини в США”.
"За оригінальність у використанні виражальних засобів радіо” - авторську групу у складі журналістки Євгенії Силаєвої та звукорежисера О.Касімцева (Миколаївська ОДТРК) - за програму “По крупицях збираємо”.
“За краще висвітлення міжнаціональних взаємин" – Ференца Торні (Дебреценська регіональна студія, Угорське радіо) – за програму “Фестиваль вина у районі Ермеллек”.
"За етнографічну розвідку” – Лучіана Мерішку (Регіональна студія радіо Ясси, Румунія) – за програму “Останні істро-румуни”.
У програмах телебачення і радіо, що були представлені на фестивалі, автори прагнули показати процес етнічної спільності. Різними мовами звучали програми, про різні людські долі розповідали журналісти та всіх їх об’єднує любов до рідного краю, до рідної мови, до маленької батьківщини, до тієї країни, де народився і виріс.