| Полтавська ОДТРК продовжує знайомити своїх глядачів з легендарними земляками, які зробили вагомий внесок у розвиток світової культури, мистецтва, науки та техніки. |
Чергова передача полтавських тележурналістів (автор - Володимир Дряпак, оператори - Сергій Залеський, Євген Єщенко), яка вийде в ефір у лютому, присвячена Глібу Котельникову – винахіднику першого в світі ранцевого парашута. За десять хвилин ефірного часу творці передачі змогли емоційно і переконливо, використовуючи архівні матеріали, розповісти про легендарну людину, чий винахід врятував життя тисячам підкорювачам неба.
Уродженець Санкт-Петербургу, якому судилося створити рятівні крила для авіаторів, з давнього українського роду. І майже все дитинство та юність Котельникова пройшли у Полтаві. 30 січня минуло 139 років з дня народження батька парашута.
Батьки Гліба Котельникова родом із Полтави. У Петербург сімейство переїхало влітку 1868, а 30 січня 1872 року у них народився син Гліб. Та вже за рік родина повернулася в рідні краї.
Коли Глібу виповнилося 11 років, сім'я знову поїхала до столиці Російської імперії. Однак за кілька років вологий петербурзький клімат згубив здоров'я глави родини. Тож він добився переведення у Полтаву. Та, як виявилося, лише для того, щоб за кілька місяців навіки упокоїтись в українській землі.
Втративши годувальника, родина майже бідувала. У Гліба залишився єдиний шлях здобути освіту - піти на військову службу. Навчався у Київському військовому училищі. Далі - віддалений прикордонний гарнізон. Для "новоспеченого" офіцера-артилериста, який марив кар'єрою інженера або музиканта, то була справжня каторга.
Відслуживши три обов'язкові роки, Гліб Котельников звільняється з армії, одружується з Юлією Волковою - дочкою полтавського художника і на довгих десять років перетворюється на скромного акцизного чиновника...
У 1910 Гліб Котельников побував на Всеросійському святі повітроплавання і став очевидцем трагічної загибелі авіатора. Це так вразило Котельникова, що за рік він створив принципово новий парашут...