• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
ПІСЛЯМОВА ДО ФЕСТИВАЛЮ
опубліковано 16 травня 2005 року о 16:41

Голова Організаційного комітету фестивалю поділився своїми роздумами про телевізійний захід, який став політичним явищем в інформаційному просторі країн-учасниць СНД та Центральної Європи.

Питання. Іване Сергійовичу, кожний захід, а тим більше такий масштабний, має пройти кілька етапів від задуму до народження.

Іван Чиж. Це цілком природно. Але ніякої особливої інтриги (якщо ви про неї подумали) не було. Восени минулого року в рамках П’ятого міжнародного телекінофоруму "Разом" відбулася зустріч з Героями Радянського Союзу – ветеранами Великої Вітчизняної війни. Тож цілком природно, що в ході розмови ми вийшли з ними на ідею проведення телефестивалю, присвяченого 60-річчю Великої Перемоги. Нас підтримав Кабінет Міністрів України, Міністерство оборони України, Євразійська академія телебачення і радіо, низка міжнародних журналістських організацій, представники ділових кіл. Зокрема, авіакомпанія "Донбасаеро" забезпечила приліт до Криму представників зарубіжних делегацій. До речі, ця авіакомпанія вперше на Україні виступила ініціатором надання безоплатного перельоту ветеранам війни в межах СНД на заходи, присвячені ювілею Перемоги. Більше п'ятисот ветеранів скористалися цим благородним жестом і побували в Москві, Києві, Єревані, Тбілісі, Відні та інших містах.

Питання. Державний комітет телебачення і радіомовлення України виступив головним організатором фестивалю. Наскільки ви задоволені його результатами?

Іван Чиж. Ви знаєте, виставками, фестивалями, форумами сьогодні вже нікого не здивуєш. Тому ми особливу увагу звернули на змістовну частину. У фестивалі взяло участь більше 150 телекомпаній із 14 країн світу. Вони надіслали на конкурс 450 робіт. Після попереднього відбору в Москві, Києві, Мінську та Астані в Севастополі на розгляд журі було запропоновано в семи номінаціях 35 робіт. Ще близько 30 робіт учасники фестивалю привезли з собою, і журі їх теж переглянуло. Абсолютна більшість телепрограм та відеофільмів засвідчила високий професіоналізм авторів, незгасаючий інтерес до величі подвигу героїв Великої Вітчизняної. На фестиваль приїхало дуже багато молодих тележурналістів, які виявили велику увагу до робіт провідних телекомпаній Москви, Києва, Мінська, Астани, Бішкека… Відкриті перегляди програм тривали до пізньої ночі…

Цікавою була дискусія на тему: "Велика Вітчизняна – в дзеркалі ЗМІ", але головною складовою фестивалю було саме місто-герой Севастополь. З його історичними пам’ятками, святковими заходами, бойовими кораблями…

Питання. Як виступили українські телекомпанії?

Іван Чиж. До Севастополя приїхали представники майже 30 вітчизняних телекомпаній. Тож цілком природно, що наші співвітчизники вибороли і найбільшу кількість нагород. Зокрема, лауреатами стали телепрограми Національної телекомпанії України, Державної телерадіокомпанії "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", Київської регіональної, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької та Рівненської обласних державних телерадіокомпаній. Високих нагород були удостоєні роботи з Москви, Мінська, Нижнього Новгорода, Тюмені, Бішкеку…

На жаль, не було робіт від низки провідних недержавних телекомпаній України. У традиційних рейтингах вони займають провідні позиції, але власних програм на важливі для нашого народу і країни теми виробляють поки що дуже мало…

Питання. Яка ж післямова до фестивалю?

Іван Чиж. Готуватися до другого. І Держкомтелерадіо України, і учасники фестивалю, і севастопольці однозначно висловилися за те, щоб телефестиваль "Перемогли разом" став щорічним. Сподіваюся, що керівники держави нас підтримають.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux