Міжнародна організація космічного зв’язку “Інтерсупутник” утворена в 1971 році міжурядовою Угодою про створення міжнародної системи та організації космічного зв’язку. За своїм статусом міжурядової організації МОКЗ “Інтерсупутник” є унікальним суб’єктом міжнародних відносин, який сприяє створенню та розвитку глобального інформаційного простору, організації надання високотехнологічних послуг супутникового зв’язку в різних регіонах світу.
Під час зустрічі, участь у якій узяли генеральний директор МОКЗ “Інтерсупутник” Бєлов В.Є. та представники організації, генеральний директор ДП “Укркосмос” Макаров О.О., а також спеціалісти Державного комітету телебачення і радіомовлення України, сторони обговорили питання співпраці в галузі створення національної системи супутникового зв’язку України та питання використання ресурсу супутників зв’язку, який перебуває в розпорядженні МОКЗ “Інтерсупутник”.
Як офіційний дистриб’ютор супутникового ресурсу та послуг Євтелсат МОКЗ “Інтерсупутник” запропонував виділити для українських державних телерадіоканалів супутниковий ресурс Аtlantic Bird 1, який поширюється на територію країн Східної та Західної Європи, східне узбережжя США і Канади, Туреччини, Ізраїлю та інших країн. Така послуга дасть можливість на високому рівні зв’язку організувати передачу телевізійного сигналу з України на всі перераховані території.
Учасники зустрічі обговорили питання мовлення вітчизняних телеканалів за технологіями супутникового та кабельного телебачення і з допомогою комп’ютерної технології Інтернет-мовлення шляхом створення передавального супутникового центру іномовлення в Києві та порядок доставки контента телеканалу з Києва й організації трансляції телеканалу “Всесвітньої служби “УТР” на територію Північної Америки.
Крім того, під час зустрічі порушувалося питання щодо перспектив використання супутникового ресурсу каналом громадського телерадіомовлення, який передбачається створити в Україні.
За підсумками зустрічі досягнуто домовленості з урахуванням стартових проблем продовжити співпрацю в галузі супутникового зв’язку та іномовлення, виконання стратегічних завдань нашої держави щодо покриття телесигналом території Африки й Австралії.