![endif]>![if> | Найбільшою реформою у медійній сфері за часів незалежної України назвав Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко створення Суспільного телебачення і радіомовлення. «Ця реформа стала можливою завдяки злагоджених дій влади та громадянського суспільства, - наголосив Олег Наливайко на розширеному засіданні колегії Держкомтелерадіо 26 січня. - Цей консенсус дозволив ухвалити закон про суспільне мовлення, який відповідає усім міжнародним стандартам». |
2015 рік став роком імплементації його положень: завершено етап інтеграції обласних державних телекомпаній до складу Національної телекомпанії, вирішено майже усі юридичні та майнові питання у відповідності до чинного законодавства, сформовано Наглядову раду майбутнього НСТУ.
«Отже 2016 рік має стати роком запуску вітчизняного суспільного мовлення, - зазначив Олег Наливайко. - При цьому, більшість функцій Держкомтелерадіо, в тому числі і відповідальність, перейдуть до наглядової ради і правління. Пріоритетним для них стане нове завдання – виготовлення сучасного, якісного, проукраїнського контенту, який відповідатиме високим стандартам суспільного мовника.»
Держкомтелерадіо в 2016 році продовжуватиме виконувати функції головного розпорядника бюджетних коштів, здійснюватиме відповідно до законодавства повноваження з управління державним майном, що не увійде до статутного капіталу НСТУ у процесі корпоратизації. До повноважень Держкомтелерадіо, як єдиного акціонера, буде належати: участь в управлінні НСТУ; прийняття рішень про випуск акцій НСТУ, їх розміщення; затвердження принципів корпоративного управління компанією, висновків ревізійної комісії, положень про наглядову раду, правління, річного звіту про фінансово-господарську діяльність; здійснення контролю за використанням та збереженням переданого НСТУ майна.
Оскільки важливою частиною суспільного мовлення є радіо, Держкомтелерадіо реалізовуватиме в 2016 році розроблений відомством план модернізації та розвитку мереж ефірного радіомовлення в СХ та FM-діапазонах. Планується закупити та встановити 8 передавачів СХ-діапазону та розбудовувати дві мережі УР-2 та УР-3 у FM-діапазоні шляхом отримання частот, закупівлю та встановленню 94 передавачів.
Ще одним із головних завдань Олег Наливайко назвав формування єдиного електронного архіву аудіовізуальних творів філій НТКУ. З метою обліку, збереження та приведення до реальних ринкових показників вартості об’єктів інтелектуальної власності – архівного фонду аудіовізуальних творів, а не тільки матеріальних носіїв, на яких вони зберігаються, Держкомтелерадіо проведе в 2016 році експертну оцінку вартості даних фондів. Кінцевою метою проекту є створення і функціонування електронної бази під умовною назвою «Інтелектуальний архів».