| На VIІІ Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку 18 травня відбулася презентація Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій». Організатори заходу - Національна спілка письменників України, Національна спілка художників України, за підтримки Міністерства культури України. Головною метою його проведення є вшанування пам’яті поета та художника Тараса Шевченка на місцевому |
рівні, а також знайомство жителів регіону з творчим доробком літераторів та художників України і зарубіжжя.
Як розповів голова оргкомітету Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята, заступник голови НСПУ Володимир Шовкошитний, «В сім’ї вольній, новій» проводиться уже чотирнадцятий рік поспіль в різних областях України. Цьогоріч організатори вирішили надати заходу загальнодержавного рівня.
«Сьогодні уже відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзареві у Києві, участь в якій взяли представники Мінкультури, письменники та літературознавці, - розповів Володимир Шовкошитний. – Окрім того, у столичному Шевченківському дворику наразі походять читання молодих київських поетів».
Урочисте ж відкриття літературно-мистецького свята відбудеться 18 травня о 18.00 в «Українському домі». За інформацією голови оргкомітету «В сім’ї вольній, новій», на урочистій церемонії буде присутній міністр культури Михайло Кулиняк, лауреати Шевченківської премії та письменники.
«Учасники святкування - а це більше 60 поетів, літературознавців, художників тощо – уже 19 травня вирушать у Канів та Кременчук. Серед них – Дмитро Павличко, Павло Мовчан, Микола Жулинський та інші, - поінформував Володимир Шовкошитний. - У Запоріжжі відкриття нашого заходу відбудеться 20 травня».
Також він повідомив, що згідно програми «У сім’ї вільній, новій», 21 травня письменницькі «десанти» роз’їдуться по Запорізькій області та відвідають Гуляйполе, Оріхів, Мелітополь та інші населені пункти.
«На зустрічах з громадськістю та трудовими колективами ми плануємо не просто прочитати твори Кобзаря, а провести дискусію на тему «Ким є Шевченко для України», обговорити значущість його творчості, - зазначив Володимир Шовкошитний. - Для Запоріжжя це дуже актуально – там навіть немає пам’ятника Шевченку, а лише погруддя. Зате є пам’ятник Сталіну».
У рамках свята у Запоріжжі також пройде художні пленер «Мальовнича Україна» та виставка, а також «круглі столи», на яких обговорюватимуться сучасні проблеми української мови.
Наступного року Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» проходитиме у Харкові.