25 вересня відбулося чергове засідання колегії Держкомтелерадіо. Вів засідання тимчасово виконуючий обов’язки голови Держкомтелерадіо А.Л.Мураховський. Участь у роботі колегії взяв народний депутат України Віктор Павленко.
На порядку денному стояло кілька питань: про стан виконання Держкомтелерадіо законів України, актів Президента України, постанов, розпоряджень і доручень Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян; про стан інформаційного простору у Дніпропетровській області тощо.
Доповідь з першого питання зробив т.в.о. Голови Анатолій Мураховський. Він зазначив, що порівняно з тим же періодом минулого року зросла кількість доручень у тому числі, указів, розпоряджень, постанов, протокольних рішень, одержаних із Секретаріату Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. У зв’язку з цим структурним підрозділам Комітету необхідно посилити виконавську дисципліну, розглядати контроль за виконанням актів і доручень вищих органів державної влади як одну із головних управлінських функцій, вживати заходів щодо недопущення порушення термінів виконання завдань.
Щодо звернень громадян, то станом на 20 вересня 2008 року до Держкомтелерадіо України надійшло 658 звернень громадян, що на 136 звернень (або 20,7%) більше, ніж за аналогічний період 2007 року.
Колективних звернень надійшло 90 (13,7% від загальної кількості звернень громадян). Найбільше колективних звернень за даний період надійшло від працівників Хмельницького ВАТ «Видавництво «Поділля», ВАТ «Чернівецька обласна друкарня», ВАТ «Видавництво «Зоря», ВАТ «Харківська книжкова фабрика ім. М.В.Фрунзе», Державного спеціалізованого видавництва «Вища школа», Державного спеціалізованого підприємства «Укртелефільм» щодо втручання у ситуації, які склалися на цих підприємствах; від працівників Дніпропетровської ОДТРК та артистів Заслуженого академічного симфонічного оркестру та академічного хору ім. П.Майбороди Національної радіокомпанії України – з питання підвищення оплати праці.
Повторних звернень надійшло 66 (10% від загальної кількості звернень), що на 54,5% більше, ніж за відповідний період 2007 року. У повторних зверненнях переважно порушувалося питання щодо засилля російської мови в українському теле- та радіо просторі, включення видань до Національної програми «Українська книга» на 2008 рік та наступні роки, збереження Концертно-студійного комплексу НРКУ.
Значна кількість звернень, в основному від пенсіонерів, містить прохання припинити показ реклами під час трансляції художніх фільмів, новин, розважальних передач, не дублювати російські фільми українською мовою.
«Усі заяви, пропозиції і скарги громадян, що надійшли до Держкомтелерадіо, розглядалися керівництвом Комітету, відповідно до доручень здійснювався розгляд порушених питань, з дотриманням встановлених чинним законодавством термінів дописувачам надавалися відповіді», - зазначив у своїй доповіді Анатолій Мураховський.
Про стан інформаційного простору Дніпропетровської області доповідали начальник управління преси та інформації Дніпропетровської обладміністрації Алла Шоріна, генеральний директор Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії Вікторія Шилова та заступник директора Дніпропетровської філії Концерну РРТ Олександр Півнюк. Інформаційний простір Дніпропетровщини, зазначили промовці, має налагоджену систему електронних і друкованих ЗМІ, агентств, видавництв та видавничих організацій, підприємств поліграфії і книгорозповсюдження різних форм власності. Реалізація державної інформаційної політики на території Дніпропетровської області спрямована на створення незалежних умов для вільної та безперешкодної діяльності ЗМІ, налагодження конструктивної співпраці між органами виконавчої влади та ЗМІ, поліпшення інформування населення про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.
Станом на 1 вересня 2008 року в Дніпропетровській області діє 97 телеорганізацій ( 10 з яких – комунальної та державної форм власності, решта – приватні). Мовлення ведуть 32 радіоорганізації, 20 з яких здійснюють ефірне радіомовлення, 9 - дротове, 3 – ефірне-кабельне. Станом на 1 липня 2008 року в області зареєстровано 784 газет, з яких виходить 208, та 210 видань журнального типу (виходить 27). Крім того, виходить 46 багатотиражних газет, засновниками яких є промисловці підприємства, навчальні заклади, 5 газет національних меншин, 8 релігійних, 9 профспілкових, 8 належать громадським організаціям. З 322 реально існуючих видань українською мовою видаються 36, російською – 23, двомовних – 176. Що ж стосується книговидавничої справи, то попри те, що в області зареєстровано 253 суб’єкти видавничої справи, за даними Книжкової палати, протягом І півріччя поточного року на Дніпропетровщині видано у світ всього 254 назви книг і брошур загальним тиражем 200,7 тисяч примірників.
Члени колегії звернули увагу промовців на те, що на карті охоплення населення Дніпропетровської області телевізійним мовленням є численні «білі плями» - це ті місця, куди не доходить мовлення жодного телеканалу. Заступник Голови Комітету Василь Шевченко та президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін наголосили у своїх промовах про те, що Дніпропетровщина є депресивною областю у галузі книговидання - кількість виданих книг на одного жителя області в кілька разів менша за середній показник по Україні. Вирішувати питання книговидання треба у комплексі з іншим – створенням мережі книгорозповсюдження, відкриттям кіосків та книгарень.