• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Книжковий ярмарок у Франкфурті посприяв зміцненню міжнародного іміджу України.
опубліковано 27 жовтня 2005 року о 16:00

Українські видавництва понад 10 років поспіль беруть участь в цьому престижному виставковому заході, популяризуючи українську книгу та сприяючи забезпеченню позитивного міжнародного іміджу нашої держави. Вже вчетверте за сприяння Державного комітету телебачення і радіомовлення українська книга була представлена єдиним Національним стендом, площа якого збільшилася з 4-х квадратних метрів до 80.

На Національному стенді експонувалося понад 1000 назв друкованих видань, випущених в Україні впродовж останніх років, серед яких 200 видань іміджевого характеру (мистецькі альбоми про Україну). Книги експонувалися за тематичними розділами «Історія», «Держава», «Право», «Мистецькі видання», «Наукова та науково-популярна література», «Довідники» «Словники» «Енциклопедії», «Підручники», «Навчальні посібники», «Художня література», «Класика», «Література мовами народів світу».

18 жовтня в Конгрес–холі відбулася офіційна церемонія відкриття Франкфуртського ярмарку, в якій взяв участь Генеральний консул України в Франкфурті Ю.Ярмілко.

Наступного дня відбулася презентація стендів українських видавництв «Мистецтво», «Картографія», «Фоліо», «Інституту передових технологій», «Кальварія» та Львівського Форуму видавців, а також книг відомого українського письменника Андрія Куркова.

20 жовтня на єдиному Національному стенді проводився День української книги. Презентувалися книги державних видавництв «Мистецтво» («Старовинні маєтки України»), «Либідь» («Муза Роксоланська»), «Маяк» («Путь к долголетию»), комерційних видавництв «Емма» (Україна – козацька держава), «Довіра» («Німецько-український словник»), «Ранок» (видання для дітей). Був представлений також спільний українсько-російський проект «Советский солдат» Олександра Сизоненка, виданий Московським видавництвом «Русский писатель».

У цих заходах взяли участь Генеральний консул України Ю.Ярмілко, заступник Міністра інформації Республіки Бєларусь Л.Ананіч, заступник директора департаменту Федерального агентства преси та масових комунікацій Російської Федерації Н.Літвінєц. Гостей і учасників ярмарку біля Національного стенду привітав керівник української делегації Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України І.Чиж.

21 жовтня відбулася зустріч з організаторами Франкфуртського ярмарку, під час якої обговорювалось питання надання Україні статусу Почесного гостя на цьому ярмарку в 2008 році.

Ретельна підготовка до участі у такому форматі вимагає від Уряду України прийняття конкретного рішення по залученню до підготовки центральних органів виконавчої влади, а також фінансового забезпечення підготовчих робіт, створення потужного механізму популяризації української книги, письменників, фонду перекладів української літератури європейськими мовами тощо. Доцільно звернути увагу, що Південна Корея готувалася до цього протягом семи років, Індія протягом шести років .

Участь у Франкфуртському ярмарку засвідчила готовність українських видавців експонувати друковану продукцію єдиним Національним стендом, поступово збільшуючи виставкові площі та кількість експонованих книг. Всебічне представлення українських видань на Франкфуртському ярмарку сприяло зміцненню позитивного міжнародного іміджу держави, поглибленню міжнародного співробітництва в інформаційній та книговидавничій галузях.

Про результативність участі в зазначеному заході свідчить і той факт, що в період виставки було укладено близько 30 контрактів про перевидання, переклад та продаж авторських прав.

У здійсненні українською делегацією запланованих заходів всебічну допомогу надавали Генеральний консул України у Франкфурті Ю.Ярмілко та дипломати Консульства України.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux