Громадська рада при Держкомтелерадіо обговорила питання вдосконалення механізму реформування друкованих ЗМІ
опубліковано 29 травня 2017 року о 18:41

29 травня на черговому засіданні громадської ради при Держкомтелерадіо представники громадськості обговорили проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації».

Законопроект визначає механізм реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Обговорення відбулось за участі юристів Української асоціації медіа бізнесу (УАМБ) та Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), пропозиції яких були враховані Держкомтелерадіо при розробці проекту нормативно-правового акту.

За інформацією Держкомтелерадіо, на сьогодні результати моніторингу процесу роздержавлення свідчать про те, що  з 244-ох учасників першого етапу повністю реформувалися 49 комунальних і державних видань. 127 юридичних осіб перебувають у стані припинення, 33 очікують перереєстрації і лише 36 не підготували документів для реформування взагалі.

Однією з причин повільного руху реформи, на думку медіаекспертів, є зволікання співзасновників з ухваленням  відповідних рішень та підписанням документів, необхідних для  перетворення редакції в суб’єкт господарювання  відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», а також перереєстрації друкованого ЗМІ відповідно до вимог Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Крім того, більшість органів влади та органів місцевого самоврядування не виконували вимогу Закону, відповідно до якої трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування. Засновники державних і комунальних видань ігнорують вимогу Закону, якою передбачається у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції ухвалити рішення про реформування. Вже практикою стали звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконне відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції. Процес реформування супроводжується оскарженням в судах бездіяльності або неправомірних дій органів влади та органів самоврядування.

Представники Держкомтелерадіо і громадськості дійшли спільного висновку щодо необхідності прийняття необхідних змін до законопроекту, що дасть можливість вдосконалити норми Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», а це, в свою чергу, сприятиме створенню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності та покращенню інформаційного забезпечення громадян України.

Громадська рада прийняла рішення підтримати розроблений законопроект та рекомендувати Держкомтелерадіо  врахувати пропозиції експертів ОБСЄ, УАМБ, ЦЕДЕМ та ГО Платформа прав людини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux