Держкомтелерадіо провів моніторинг 80 офіційних веб-сайтів центральних та місцевих органів виконавчої влади
опубліковано 01 липня 2015 року о 12:21

Держкомтелерадіо здійснив моніторинг 55 офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади (17 міністерств і 38 інших центральних органів виконавчої влади) та 25 офіційних веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади (24 обласних та Київської міської державних адміністрацій).

За результатом моніторингу складено рейтинг інформаційної прозорості офіційних веб-сайтів, який складається з трьох показників – наявності інформації, якості інформаційного наповнення та власне показника інформаційної прозорості.

 

Найкращими у першому півріччі 2015 року за рівнем інформаційного наповнення серед центральних органів виконавчої влади визнано офіційний веб-сайт Адміністрації Державної прикордонної служби України, а серед місцевих органів виконавчої влади – офіційний веб-сайт Івано-Франківської обласної держадміністрації.

До низки веб-сайтів є певні зауваження, а саме:

-     відсутність або наявність не в повному обсязі інформації, обов’язковість розміщення якої регламентується нормативно-правовими актами;

-     несвоєчасне розміщення матеріалів;

-     оприлюднення інформації без зазначення дати, що не дозволяє визначити рівень її актуальності;

-     розташування інформації не в логічних розділах, через що не забезпечується простота та зручність доступу до неї;

-     відсутність або неефективна робота пошукових систем;

-     ускладнення доступу до інформації користувачам з вадами зору та слуху.

Зокрема, системи обліку публічної інформації наявні не на всіх веб-сайтах, натомість деякі оприлюднені системи обліку оновлюються нерегулярно або містять відомості лише про частину документів, які перебувають у володінні суб’єктів владних повноважень.

На окремих веб-сайтах відсутні адреси електронної пошти керівників органів, їх заступників, керівників структурних підрозділів, контактна інформація структурного підрозділу та/або посадових осіб, відповідальних за програмно-технічну та інформаційну підтримку веб-сайту.

Не скрізь оприлюднено основні функції структурних підрозділів, правила внутрішнього трудового розпорядку, порядок та умов проходження конкурсу на заміщення вакантних посад.

Невисокі показники наявності має інформація щодо цільових програм та розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи, натомість вже представлені матеріали інколи неактуальні або не структуровані у вигляді окремого тематичного розділу, через що мають низьку навігаційну доступність.

Під час аналізу забезпечення доступності інформації для осіб з вадами зору та слуху виявлені типові недоліки:

-     на початку кожної веб-сторінки відсутні елементи управління, які надають можливість користувачу змінити розмір шрифту та кольоровий контраст;

-     аудіо- та відеоматеріали не супроводжуються текстом, еквівалентним інформації, що містить аудіо- та відеозапис;

-     графічні матеріали не дублюються за допомогою звичайного тексту;

-     веб-сторінки не містять навігаційного ланцюга у вигляді текстової інформації щодо їхнього місцезнаходження в ієрархічній структурі веб-сайту;

-     відсутня мапа сайту.

Держкомтелерадіо пропонує центральним та місцевим органам виконавчої влади, офіційні веб-сайти яких стали об’єктами даного моніторингу, ознайомитись з представленою аналітичною довідкою, вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків та продовжити адаптацію власних веб-сайтів до потреб користувачів з вадами зору та слуху.

Протягом жовтня–грудня 2015 року Держкомтелерадіо проведе черговий моніторинг інформаційного наповнення офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та за результатами здійсненого аналізу поінформує Кабінет Міністрів України у встановленому порядку.

З результатом моніторингу можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=121623&cat_id=112507

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux