Починаючи з 2004 року в Європі щорічно, в лютому, проводиться День безпечнішого Інтернету. У 2009 році цей День проводиться 10 лютого і Україна вперше бере в ньому участь.
Його мета – об’єднання відповідних зацікавлених сторін, що представляють як державний, так і приватний сектори, задля підвищення безпеки та відповідальності використання он-лайн технологій (мережі Інтернет) та мобільних телефонів, особливо серед дітей і молоді в усьому світі.
З часу проведення першого заходу неухильно зростає кількість учасників разом зі збільшенням загальної інформованості, більш активної участі зацікавлених сторін у сфері безпеки Інтернет та високим рівнем інтересу засобів масової інформації.
Для багатьох електронна пошта та Інтернет стали настільки невід’ємною частиною повсякдення, що вони зовсім не усвідомлюють небезпеки, які чатують у глобальній мережі. Останнім часом великої популярності набули так звані он-лайн-спільноти. У них можна віртуально зустрічатися з друзями, знайомитися з іншими людьми, дискутувати про хобі та інше. Майже кожен, хто є активним учасником цієї спільноти, подає на цих сторінках величезну кількість приватної інформації про себе, не розуміючи, що згодом ця інформація може бути використана не в тих цілях, в яких хотілося б.
Головне питання, над яким необхідно замислитися, - що я повідомляю в Інтернеті про себе і як ці дані можуть бути використати проти користувачів.