| Учасники колегії заслухали та обговорили питання виконавської дисципліни у Комітеті, стан погашення заборгованості із заробітної плати на держаних госпрозрахункових підприємствах видавничої галузі, а також питання фінансово-економічної оптимізації підприємств та організацій видавничої сфери. |
У питанні про стан виконання Держкомтелерадіо законів України, актів Президента України, постанов, розпоряджень і доручень Кабінету Міністрів України, розгляду запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян відзначено позитивну динаміку стану виконавської дисципліни у Комітеті.
Водночас Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк зауважив необхідність актуалізації нормативної бази, що регулює інформаційно-видавничу сферу, та дав доручення підрозділам Комітету підготувати та направити до Кабінету Міністрів і у комітети Верховної Ради перелік проектів-актів законодавства, що втратили свою актуальність.
На виконання зобов’язання Генпрокуратури України доповідач Держкомтелерадіо з зазначеного питання - Перший заступник Голови Комітету Олександр Курдінович повідомив членів колегії про Подання Генпрокуратури про недопущення порушень прав громадян на виплату заробітної плати. За матеріалами Подання Генпрокуратури, із шістдесяти шести підприємств, які перебувають у сфері управління Держкомтелерадіо, виявлено заборгованість із заробітної плати на шістнадцяти підприємствах.
За підсумками обговорення даного питання Колегія зазначила, що наявність заборгованості з виплати заробітної плати – наслідок незадовільного фінансово-економічного стану підприємств, однією з причин якого є низький фаховий рівень їх керівників. Колегією підтримано план невідкладних заходів Держкомтелерадіо щодо погашення заборгованості із заробітної плати, реалізація яких дозволить уже в жовтні покращити фінансово-економічний стан державних госпрозрахункових підприємств сфери управління Комітету.
Колегія також розглянула питання фінансово-економічної оптимізації підприємств та організацій видавничої сфери шляхом реформування збиткових і нерентабельних видавництв. До сфери функціонального управління Держкомтелерадіо належать 20 державних видавництв. Впродовж 2009 року державними видавництвами було випущено 278 назв книжкових видань загальним тиражем 909,3 тис. примірників.
На сьогодні більшість державних видавництв знаходяться в складній фінансово-економічній ситуації, про що свідчать основні показники їх діяльності. За підсумками минулого року шість державних видавництв спрацювали із збитками: “Вища школа”, “Техніка”, “Веселка”, “Донбас”, “Маяк” та “Етнос”. Така тенденція поки що наявна і в нинішньому році.
Члени колегії погодились з висновками Голови Держкомтелерадіо Юрія Плаксюка про те, що процес реформування збиткових і нерентабельних державних підприємств видавничої галузі вимагає законодавчого врегулювання статусу державного видавництва як об’єкта загальнодержавної ваги.