Дату свята обрано за рішенням ЮНЕСКО в 1996 році. 23 квітня — це день смерті Уїльяма Шекспіра, Мігеля де Сервантеса та Інке Гарсіласо де ла Веге.
У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу, вся спільнота - і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію - складають цілі програми заходів, які свідчать про їх любов до книги. Проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і безкоштовно роздають його відвідувачам книжкових магазинів.
До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом — безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Сергійович Чиж сердечно вітає письменників, видавців, бібліотекарів, книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!
Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Приємно, що друкована продукція, виготовлена в Україні, з успіхом експонується і поширюється на міжнародному книжковому ринку. Це засвідчують вітчизняні та зарубіжні виставки-ярмарки, в яких українські видавництва та видавничі організації постійно беруть участь, здобуваючи перемоги у різноманітних конкурсах друкованої продукції.
Бажаю всім шанувальникам книги нових відкриттів, реалізації творчих планів та натхнення у праці! Сподіваюсь, що придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.