Громадська експертиза діяльності Держкомтелерадіо

Хто має право проводити громадську експертизу діяльності комітету: Громадські об’єднання, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки, організації роботодавців та їх об’єднання, благодійні і релігійні організації, органи самоорганізації населення, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства (інститути громадянського суспільства – ІГС). Той хто ініціює або проводить громадську експертизу називається ініціатором громадської експертизи.

Громадська експертиза має дві основні складові:

  • проведення оцінки діяльності комітету, ефективності прийняття та виконання комітетом рішень;
  • підготовку пропозицій щодо розв'язання суспільно значущих проблем для їх врахування Держкомтелерадіо у своїй роботі (в разі відсутності виявлених проблем під час проведення оцінки певного напрямку діяльності комітету, пропозиції не готуються, а зазначаються тільки результати оцінки).

Процедура проведення громадської експертизи має наступні кроки:

1. Ініціатор громадської експертизи визначає питання чи напрямок діяльності комітету, щодо якого хоче провести експертизу, складає запит на проведення громадської експертизи та надсилає його до комітету;

2. Комітет протягом семи робочих днів перевіряє запит та його складові на відповідність законодавству та приймає одне з двох рішень: а) відмовити у проведенні громадської експертизи (в разі якщо запит або його складові не відповідають законодавству), про що повідомляється ініціатор громадської експертизи; б) сприяти її проведенню (у разі відповідності законодавству) про що в той же термін видається Наказ Держкомтелерадіо;

3. Комітет у строк до 20 робочих днів з моменту видання Наказу надає ініціатору документи, необхідні для проведення оцінки діяльності комітету за визначеним напрямом (перелік документів ініціатор зазначає в запиті).

4. Ініціатор повинен протягом 3-х місяців з моменту видання Наказу провести оцінку діяльності комітету за визначеним напрямом, в разі наявності проблем в цьому напрямку розробити пропозиції, спрямовані на їх вирішення та подати їх разом з результатами оцінки у формі експертних пропозицій до Держкомтелерадіо. Якщо ініціатор порушив строк подання експертних пропозицій, експертиза вважається такою, що не відбулась, і не тягне за собою зобов’язання комітету щодо їх розгляду.

5. Голова Держкомтелерадіо або один з його заступників зобов’язані розглянути експертні пропозиції за участю представників ініціатора протягом 14 робочих днів з моменту їх отримання. Участь представників ініціатора передбачає дискусію, надання коментарів, роз’яснень, додаткових матеріалів, участь у розробці заходів з реалізації експертних пропозицій. Під час такого розгляду ведеться протокол.

6. Держкомтелерадіо протягом 10 робочих днів з дня розгляду експертних пропозицій затверджує заходи, спрямовані на їх реалізацію. Заходи можуть бути затверджені:

  • Грифом «Затверджено» керівника самостійного структурного підрозділу, якщо виконання всіх заходів покладено на один такий підрозділ;
  • Наказом організаційно-розпорядчого характеру Керівника апарату Держкомтелерадіо, якщо виконання заходів покладено на два та більше самостійних структурних підрозділів, та характер цих заходів належить до повноважень Керівника апарату;
  • Наказом організаційно-розпорядчого характеру за підписом Голови Держкомтелерадіо або його заступників, якщо заходи не належать до повноважень Керівника апарату.

7. Ініціатор експертизи може брати участь у виконанні заходів з реалізації експертних пропозицій (за взаємною згодою), а також має право контролювати хід їх виконання за допомогою запитів на інформацію, звернень за роз’ясненням тощо.

Більш детально щодо процедури проведення громадської експертизи можна дізнатись за допомогою ознайомлення з Порядком сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади посилання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux