Наказ Держкомтелерадіо
від 23 липня 2020 р. № 49
Київ
Про підсумки внутрішнього аудиту стану збереження та ефективноості використання об"єктів державної власності (житловий фонд та приміщення сховища цивільної оборони) сфери управління Держкомтелерадіо, що не увійшли до статутного фонду ПАТ «НСТУ» (м.Київ) та перебувають на балансі товариства

За результатами внутрішнього аудиту стану збереження та ефективності використання об’єктів державної власності (житловий фонд та приміщення сховища цивільної оборони) сфери управління Держкомтелерадіо, що не увійшли до статутного фонду Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (далі – ПАТ «НСТУ», Телерадіокомпанія, товариство) та перебувають на балансі товариства, встановлено неефективне використання об’єктів державного майна, що призвело до додаткових витрат ПАТ «НСТУ»; факт передачі державного майна (службової квартири) НТКУ (правонаступник ПАТ «НСТУ») до комунальної власності та подальшої приватизації без відображення в бухгалтерському обліку, що призвело до викривлення даних бухгалтерського обліку та звітної інформації; не проведення реєстрації речових прав на державне майно (квартири, захисну споруду цивільного захисту, капличку). Не прийняття своєчасних управлінських рішень не сприяють збереженню та ефективному використанню державного майна.

Відповідно до Статуту, ПАТ «НСТУ» є правонаступником майна, прав та обов’язків Національної телекомпанії України, що припинила свою діяльність.

Майно, яке не увійшло до статутного капіталу ПАТ «НСТУ», наказом Держкомтелерадіо від 20.01.2017 № 13 «Деякі питання управління майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» закріплено за ним на праві господарського відання.

Дослідженням ефективності використання об’єктів державної власності встановлено неефективне використання державного майна, що призвело до додаткових витрат ПАТ «НСТУ». Службова квартира (м. Київ, вул. А.Ахматової, буд. 15, кв. № 240) вільна з серпня 2017 року, тому витрати за комунальні послуги покладаються на ПАТ «НСТУ». Невжиття ПАТ «НСТУ» своєчасних заходів щодо укладання договорів на отримання житлово-комунальних послуг призвело до накопичення заборгованості та неможливості своєчасного відображення її у бухгалтерському обліку, що є недотриманням вимог п. 5 ст. 9 р. ІІІ та п. 1 ст. 3 р. І Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Несвоєчасне прийняття управлінського рішення керівництвом ПАТ «НСТУ» щодо надання вільного службового приміщення (квартири) у користування працівникам Телерадіокомпанії призводить до накопичення заборгованості за розрахунками з підприємствами, які надають комунальні послуги та додаткових витрат ПАТ «НСТУ» внаслідок нарахування штрафних санкцій за несвоєчасний розрахунок за житлово-комунальні послуги.

Дослідженням стану збереження об’єктів державної власності встановлено факт передачі у 2008 році державного майна - службової квартири (м. Київ, вул. Будищанська 5, кв. № 82) до комунальної власності та подальшої її приватизації, проведеної з недотриманням вимог ст. 4 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності».

Під час утворення ПАТ «НСТУ» шляхом перетворення Національної телекомпанії України, НТКУ подано до Держкомтелерадіо недостовірну інформацію по майну, що призвело до включення до списку державного майна квартири, яку передано до комунальної власності.

Відображення протягом 2009 – 2019 років в обліку державного майна ПАТ «НСТУ» (до 2017 року на балансі НТКУ) квартири, переданої до комунальної власності, призвело до викривлення даних бухгалтерського обліку та є порушенням вимог п. 5 ст. 9 р. ІІІ та п. 1 ст. 3 р. І Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», також призвело до викривлення звітної інформації за формою 2б(к) Відомості про державне майно, яка щоквартально подається до Держкомтелерадіо та, яка надалі скеровується до Фонду державного майна України.

Дослідженням стану збереження та ефективності використання об’єктів державної власності встановлено, що з 7 службових квартир, на сьогодні в 4 - проживають колишні працівники НТКУ, які пропрацювали в телекомпанії більше 10 років.

ПАТ «НСТУ» не знято з обліку квартири, переданої до комунальної власності, яка знаходиться на балансі товариства та відображається в матеріалах інвентаризації; не проведено претензійно-позовну роботу та не забезпечено звільнення службових квартир непрацюючими в ПАТ «НСТУ» громадянами.

Дослідженням встановлено невиконання ПАТ «НСТУ» вимог акціонера, визначених наказом Держкомтелерадіо від 20.01.2017 № 13 «Деякі питання управління майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в частині здійснення заходів, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, що закріплене за Телерадіокомпанією на праві господарського відання. ПАТ «НСТУ» не проведено реєстрацію речових прав на державне майно – квартири, захисну споруду цивільного захисту, капличку.

Враховуючи викладене, з метою підвищення ефективності використання та збереження державного майна, приведення бухгалтерського обліку та звітної інформації у відповідність до вимог чинного законодавства, та для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно ПАТ «НСТУ», яке не увійшло до статутного капіталу товариства та закріплюється за ним на праві господарського відання

НАКАЗУЮ: 

1. Сектору управління державним майном та корпоративними правами держави (Нечаєнко Т.С.):

  • посилити контроль за станом збереження, ефективним використанням та обліком об’єктів державної власності, що перебувають у господарському віданні ПАТ «НСТУ» та обліковуються на балансі товариства;
  • внести зміни у додаток № 3 до наказу Держкомтелерадіо від 20.01.2017 № 13 «Про деякі питання управління майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», за умови подання ПАТ «НСТУ» відповідних пропозицій.

2. Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» рекомендувати взяти на контроль виконання рекомендацій за результатами аудиту стану збереження та ефективності використання об’єктів державної власності (житловий фонд та приміщення сховища цивільної оборони) сфери управління Держкомтелерадіо, що не увійшли до статутного фонду ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

3. Голові правління Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (Аласанії З.Г.) доручити:

  • провести претензійно-позовну роботу щодо виселення осіб, які втратили право користування службовими квартирами;
  • вжити заходи щодо виконання наказу Держкомтелерадіо від 20.01.2017 № 13 в частині державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що закріплене за ПАТ «НСТУ» на праві господарського відання;
  • у разі виявлення недостовірних даних у веденні бухгалтерського обліку, внести відповідні коригування та подати пропозиції Держкомтелерадіо для внесення відповідних змін (уточнень) у додаток № 3 (Перелік) (Зведений), що не увійшло до статутного капіталу ПАТ «НСТУ» відповідно до чинного законодавства до наказу Держкомтелерадіо від 20.01.2017 № 13 «Про деякі питання управління майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

- рекомендувати:

  • провести інвентаризацію майна, що не увійшло до статутного капіталу ПАТ «НСТУ», з урахуванням правовстановлюючих документів; привести облікові та фактичні дані до достовірних показників та у тижневий термін після закінчення інвентаризації передати матеріали до Держкомтелерадіо;
  • привести бухгалтерський облік ПАТ «НСТУ» у відповідність до вимог чинного законодавства;
  • про вжиті заходи з усунення порушень і недоліків за результатами проведеного аудиту поінформувати Держкомтелерадіо до 28 серпня 2020 року та забезпечити щоквартальне інформування акціонера до повного усунення порушень.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова Олег НАЛИВАЙКО


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux