• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Наказ Держкомтелерадіо
від 29 жовтня 2018 р.
Київ
Наказ Держкомтелерадіо від 25.10.2018 №692 "Про реалізацію Антикорупційної програми Держкомтелерадіо"

 

http://195.78.68.20/teleradio/img/publishing/?id=120951

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

 

25 жовтня 2018 р. м. Київ 692

 

 

Про реалізацію Антикорупційної програми Держкомтелерадіо

 

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та з метою реалізації Антикорупційної програми Державного комітету телебачення і радіомовлення України на 2018 рік, затвердженої наказом Держкомтелерадіо від 22 травня 2018 року № 298,

НАКАЗУЮ:

 

1.            Затвердити порядок здійснення контролю за виконанням на підвідомчих підприємствах Держкомтелерадіо заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що додається.

2.            Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо Червака Б.О.

 

 

Голова Держкомтелерадіо О.І. Наливайко

 

 

 

Затверджено наказом Держкомтелерадіо

від 25.10.2018 №692

 

 

ПОРЯДОК

впровадження на підвідомчих Держкомтелерадіо підприємствах заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій у разі їх виникнення

 

1.            Цей Порядок розроблено із врахуванням вимог та положень Кодексу цивільного захисту України, Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 р. № 443, Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 р. № 444, Табелю термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту, затвердженого наказом від 11.10.2014 № 578, Типового положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 № 325

2.            З метою організації заходів цивільного захисту суб’єктами господарювання державного сектору економіки сфери управління Держкомтелерадіо (далі - суб’єкти господарювання), його керівником призначається особа з питань цивільного захисту.

3.            Особа з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання підпорядкована та підзвітна безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання та відповідальному з питань цивільного захисту Держкомтелерадіо.

4.            Особа з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання є об’єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.

5.            Відповідно до визначених основних завдань особа з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання:

організовує виконання заходів у сфері цивільного захисту на об’єктах суб’єкта господарювання, спрямованих на захист працівників, майна і територій від надзвичайних ситуацій, зменшення ризику їх виникнення та забезпечення сталого функціонування суб’єкта господарювання в умовах надзвичайної ситуації і в особливий період;

забезпечує виконання завдань, створених суб’єктом господарювання, органами управління і силами цивільного захисту та підтримання їх готовності до дій за призначенням;

забезпечує виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки;

інформує Держкомтелерадіо про вжиті суб’єктом господарювання заходи щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

6.            З метою визначення організаційних і практичних заходів та порядку дій, посадових осіб з питань цивільного захисту та персоналу суб’єкта господарювання при загрозі та/або виникненні надзвичайних ситуацій на ньому розробляється план реагування на надзвичайні ситуації (далі – План реагування), а суб’єктами господарювання з чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше розробляється та затверджується інструкція щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (далі – Інструкція).

7.            План реагування (Інструкція) є основним документом, що регламентує діяльність персоналу і посадових осіб з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання, а також взаємодіючих територіальних підрозділів ДСНС, підрозділів ЦЗ територіальної підсистеми та її ланок, територіальних органів функціональних підсистем щодо реагування на НС на об’єктовому рівні.

8.            Навчання працівників здійснюється безпосередньо на суб’єкті господарювання згідно з програмами підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

9.            Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність суб’єктів господарювання до реалізації Планів реагування.

10.         Програми підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях розробляються і затверджуються суб’єктами господарювання на підставі програм та організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, що розробляються і затверджуються місцевими державними адміністраціями чи органами місцевого самоврядування.

11.         Програми навчання з питань пожежної безпеки погоджуються із ДСНС.

12.         Програми підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях поділяються на:

загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій;

спеціальної підготовки працівників, що входять до складу спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту;

пожежно-технічного мінімуму для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою.

13.         Підготовка працівників до дій у надзвичайних ситуаціях передбачає:

за програмою загальної підготовки працівників суб’єктів господарювання - вивчення інформації, що міститься у планах реагування на надзвичайні ситуації, про дії в умовах загрози і виникнення надзвичайної ситуації, а також оволодіння навичками надання першої допомоги потерпілим, користування засобами індивідуального і колективного захисту;

за програмою спеціальної підготовки працівників, що входять до складу спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту, - ознайомлення з обов’язками, навичками користування та матеріальною частиною техніки, приладів і табельного майна таких служб і формувань, засобами захисту, вивчення порядку приведення їх у готовність, проведення рятувальних та інших невідкладних робіт;

за програмою пожежно-технічного мінімуму для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, підвищення рівня загальних пожежно-технічних знань, вивчення правил пожежної безпеки з урахуванням особливостей виробництва, ознайомлення з протипожежними заходами та діями у разі виникнення пожежі, оволодіння навичками використання наявних засобів пожежогасіння.

14.         З метою належної організації навчального процесу, забезпечення послідовності теоретичного і практичного навчання суб’єктами господарювання розробляються і ведуться планувальні, облікові та звітні документи.

15.         Повноваження та завдання посадової особи з питань цивільного захисту Держкомтелерадіо щодо контролю впровадження заходів цивільного захисту суб’єктами господарювання визначаються посадовою інструкцією в установленому порядку.

16.         Поточний контроль впровадження заходів цивільного захисту здійснюється шляхом аналізу звітів, наданих у порядку та строки, визначені Табелем термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту.

17.         Про планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом, з питань цивільного захисту та пожежної безпеки органами державного нагляду (контролю), особа з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання, завчасно (коли стало відомо), повідомляє доступними засобами зв’язку (інтернет, телефон-факс) посадову особу відповідальну з питань цивільного захисту апарату Держкомтелерадіо. Інформування керівництва Держкомтелерадіо здійснюється письмово, не пізніше 5 днів після отримання інформації щодо впровадження заходів державного нагляду (контролю).

18.         Особа з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання повинна не допускати вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їхніх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин під час проведення заходів державного нагляду (контролю), крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

19.         Плановий чи позаплановий захід щодо суб’єкта господарювання має здійснюватися у присутності особи з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання.

20.         Копія примірника акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами, здійсненого планового чи позапланового заходу відносно суб’єкту господарювання, у триденний термін направляється керівником суб’єкта господарювання до Держкомтелерадіо.

21.         Керівник суб’єкта господарювання або особа з питань цивільного захисту повинні не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), та не надали суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

22.         У разі якщо суб’єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду (контролю), до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) яких включено суб’єкта господарювання.

23.         Практичний контроль за виконанням суб’єктами господарювання заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій здійснюються посадовою особою апарату Держкомтелерадіо на підставі розпорядчого акта Держкомтелерадіо.

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux