ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
24 липня 2017 р. м. Київ №168
Про затвердження Положення про
Галузеву раду роботи з кадрами
Держкомтелерадіо
На виконання Програми кадрового забезпечення державної служби та Програми роботи з керівниками державних підприємств, установ і організацій, затверджених Указом Президента України від 10 листопада 1995 року № 1035/95, та з метою упорядкування діяльності Галузевої ради роботи з кадрами Держкомтелерадіо
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Галузеву раду роботи з кадрами Державного комітету телебачення і радіомовлення України (далі – Галузева рада), що додається.
2. Внести у додаток до наказу Держкомтелерадіо від 16 червня 2017 року № 107 “Про затвердження складу Галузевої ради роботи з кадрами” такі зміни:
слова “в.о. завідувача сектору з питань запобігання і виявлення корупції”, замінити позицією “завідувач сектору з питань запобігання і виявлення корупції”;
доповнити склад Галузевої ради позицією “ЛІТИНСЬКИЙ Ярослав Миколайович, Голова громадської організації “Центр розвитку “Медіафорум”, член Галузевої ради”.
3. Наказ Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 17 листопада 2014 року № 161 визнати таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Держкомтелерадіо О.І. Наливайко
| ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Держкомтелерадіо від “24” липня 2017 року № 168 |
Положення
про Галузеву раду роботи з кадрами Державного комітету телебачення і радіомовлення України
1. Загальні положення
Галузева рада роботи з кадрами Державного комітету телебачення і радіомовлення України (далі – Галузева рада Держкомтелерадіо) утворюється відповідно до пункту 7 Заходів на виконання Програми кадрового забезпечення державної служби та Програми роботи з керівниками державних підприємств, установ і організацій, затверджених Указом Президента України від 10.11.1995 № 1035/95, і є дорадчим колегіальним органом, що забезпечує реалізацію державної кадрової політики у сфері державної служби з питань кадрової роботи та здійснює координацію роботи з персоналом апарату Держкомтелерадіо і керівниками підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління (далі – підвідомчі організації).
1.2. Галузева рада у свої діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про Держкомтелерадіо, Правилами внутрішнього трудового розпорядку для державних службовців апарату Держкомтелерадіо, іншими нормативно-правовими актами з питань кадрової роботи та державної служби, зокрема, з питань організації та здійснення управління персоналом державної служби та документального оформлення її проходження, відповідними актами Національного агентства України з питань державної служби (далі - Нацдержслужба) та цим Положенням.
1.3. Роботу Галузевої ради очолює голова Галузевої ради – перший заступник Голови Держкомтелерадіо, а в разі його відсутності – один із його заступників.
1.4. Організаційно-методичне забезпечення роботи Галузевої ради та підготовка відповідних матеріалів для розгляду на її засіданні покладається на відділ роботи з персоналом Держкомтелерадіо.
1.5. Персональний склад Галузевої ради затверджується наказом Голови Держкомтелерадіо.
Членами Галузевої ради можуть бути керівник апарату, керівники структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо та керівники підвідомчих організацій.
Секретарем Галузевої ради призначається начальник відділу роботи з персоналом.
Крім того, до складу Галузевої ради можуть входити працівники наукових установ, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та профспілок.
1.6. Свою діяльність Галузева рада здійснює відповідно до річного плану роботи, який затверджується головою Галузевої ради. План розробляється на підставі вимог нормативно-правових актів з питань кадрової роботи, рішень Голови Держкомтелерадіо, керівника апарату Держкомтелерадіо, колегії, а також за пропозиціями членів Галузевої ради.
1.7. Основною формою Галузевої ради є засідання. Рішення про його проведення приймається головою Галузевої ради.
Засідання Галузевої ради проводиться планово, за необхідності, але не рідше одного разу на квартал. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні 2/3 членів Галузевої ради. Рішення Галузевої ради приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Галузевої ради або головуючого на засіданні. Рішення Галузевої ради оформляються протоколом за підписом голови, а в разі його відсутності – заступника голови та секретаря Галузевої ради.
1.8. Галузева рада при розгляді питань, які належать до її компетенції, на свої засідання може запрошувати керівників (працівників) структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо, підвідомчих організацій та заслуховувати їх щодо стану роботи з кадрами, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
1.9. Члени Галузевої ради беруть участь у засіданнях без права заміни.
Повноваження членів Галузевої ради припиняються достроково у разі:
- складання із себе повноважень згідно із заявою;
- виникнення обставин, які відповідно до законодавства перешкоджають виконанню його обов’язків, зокрема, зміни посади, місця роботи;
- невиконання або неналежного виконання покладених на нього обов'язків;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
1.10. Інформація про роботу Галузевої ради та результати виконання прийнятих нею рішень розміщується державними службовцями сектору взаємодії із засобами масової інформації на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.
2. Основні завдання Галузевої ради
2.1. Основу діяльності Галузевої ради складає координація кадрової роботи у Держкомтелерадіо, спрямованої на забезпечення реалізації державної політики у сфері державної служби та з питань кадрового менеджменту.
2.2. До основних завдань Галузевої ради належать:
2.2.1. Підготовка пропозицій щодо забезпечення єдиних організаційних та методологічних засад управління персоналом та сприяння реалізації вимог:
- Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 474-р;
- Комплексної програми підготовки державних службовців, затвердженої Указом Президента України від 09.11.2000 № 1212/2000, Програми кадрового забезпечення державної служби та Програми роботи з керівниками державних підприємств, установ і організацій, затверджених Указом Президента України від 10.11.1995 № 1035/95;
- Закону України “Про державні нагороди України”, Указу Президента України від 02.12.1995 № 1116/95 “Про впорядкування відзначених пам’ятних дат і ювілеїв”, Указу Президента України від 17.12.1999 № 1583/99 “Про додаткові заходи щодо впорядкування відзначення пам’ятних дат і ювілеїв”, Указу Президента України від 29.06.2001 № 476/2001 “Про почесні звання України”, Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19.02.2003 № 138/2003, Концепції вдосконалення нагородної справи в Україні, схваленої Указом Президента України від 18.08.2005 № 1177/2005;
- Положення про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 5 липня 2001 року № 2541-ІІІ;
- Порядку підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1333, постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 728 “Про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.10.2000 № 423-р “Деякі питання запровадження заохочувальних відзнак Прем’єр-міністра України”;
- Закону України “Про державну службу”;
- Закону України “Про запобігання корупції”;
2.2.2. Підготовка пропозицій щодо визначення пріоритетних напрямів роботи з персоналом в апараті Держкомтелерадіо та підвідомчих організаціях.
3. Повноваження Галузевої ради
3.1. Галузева рада відповідно до покладених на неї завдань:
3.1.1. Здійснює аналіз стану роботи з кадрами у Держкомтелерадіо (розгляд питань кадрових змін, вивчення професійної придатності працівників відповідно до кваліфікаційних вимог).
3.1.2. Розглядає проекти законодавчих та нормативно-правових актів з питань організації кадрової роботи у Держкомтелерадіо, надає рекомендації щодо їх вдосконалення.
3.1.3. Здійснює розгляд та підготовку пропозицій щодо затвердження проектів професійних програм підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Держкомтелерадіо та підвідомчих організацій.
3.1.4. Розглядає та вносить пропозиції керівнику апарату Держкомтелерадіо щодо присвоєння достроково чергових рангів державним службовцям категорій Б, В (у межах відповідної категорії посад за особливі досягнення або за виконання особливо відповідальних завдань);
3.1.5. Здійснює розгляд матеріалів та надає Голові Держкомтелерадіо пропозиції щодо продовження терміну дії або розірвання контрактів з керівниками підвідомчих організацій.
3.1.6. Розглядає проект Навчального плану підвищення кваліфікації державних службовців апарату Держкомтелерадіо та працівників засобів масової інформації в Укртелерадіопресінституті на наступний навчальний рік.
3.1.7. Розглядає пропозиції керівників структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо про включення до проекту державного замовлення на підвищення кваліфікації державних службовців категорій Б, В (в Інституті підвищення кваліфікації кадрів Національної академії державного управління та у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування) та надає керівнику апарату Держкомтелерадіо пропозиції з цього питання.
3.1.8. Здійснює розгляд нагородних матеріалів, надає Голові Держкомтелерадіо та керівнику апарату Держкомтелерадіо пропозиції щодо відзначення працівників інформаційної, видавничої сфер та державних службовців апарату Держкомтелерадіо державними нагородами України, заохочувальними відзнаками Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
3.1.9. Сприяє у визначенні кандидатур з числа державних службовців апарату Держкомтелерадіо для участі у першому турі щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”.
3.1.10. Здійснює підведення підсумків роботи Галузевої ради з персоналом Держкомтелерадіо за поточний рік та затверджує план її роботи на наступний рік.
3.2. Галузева рада має право:
3.2.1. Вносити на розгляд колегії Держкомтелерадіо питання, пов’язані з кадровою роботою та державною службою.
3.2.2. Одержувати в установленому порядку від самостійних структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо та кадрових служб підвідомчих організацій необхідні для роботи інформацію та документи з кадрових питань.
3.2.3. Залучати з дозволу Голови Держкомтелерадіо до вирішення покладених на неї завдань провідних працівників центральних органів виконавчої влади та інших державних та недержавних установ (організацій).
3.2.4. Створювати тимчасові робочі групи з числа членів Галузевої ради із залученням інших фахівців апарату Держкомтелерадіо та підвідомчих організацій відповідно до напрямів роботи.
3.2.5. Брати участь у роботі експертних, робочих комісій та груп, інших заходах з питань, віднесених до повноважень Галузевої ради.
3.2.6. Звертатися до фахівців та експертів за консультаціями і роз’ясненнями стосовно питань, які розглядаються Галузевою радою.
3.3. Порядок реалізації рішень Галузевої ради:
3.3.1. Робота Галузевої ради має колегіальний і рекомендаційний характер, її рішення мають дорадчі та консультативні функції.
3.3.2. Рішення галузевої ради (витяги з протоколу, підписані секретарем Галузевої ради) у разі необхідності надаються структурним підрозділам апарату Держкомтелерадіо, підвідомчим організаціям для врахування в роботі.
4. Конфлікт інтересів Галузевої ради
4.1. У разі виникнення у члена Галузевої ради конфлікту інтересів він не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом та повинен перед початком розгляду відповідного питання повідомити про це Голову Галузевої ради, а у разі його відсутності одного із заступників Голови Галузевої ради.
4.2. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член Галузевої ради або кандидат, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена Галузевої ради заноситься в протокол засідання.
Якщо про існування конфлікту інтересів стало відомо після рішення Галузевої ради, таке рішення скасовується Головою Галузевої ради та призначається повторне засідання Галузевої ради.