• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Наказ Держкомтелерадіо
від 26 листопада 2018 р.
Київ
Наказ Держкомтелерадіо від 21.11.2018 №750 "Про підсумки внутрішнього аудиту ефективності якості надання адміністративних послуг Держкомтелерадіо"

 

http://195.78.68.20/teleradio/img/publishing/?id=120951

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

 

21 листопада 2018 р. м. Київ №750

 

 

 

Про підсумки внутрішнього аудиту

ефективності якості надання

адміністративних послуг Держкомтелерадіо

 

 

Результати аудиторського дослідження оцінки якості надання адміністративних послуг за період з 01.01.2016 по 01.07.2018 засвідчили наявність певних порушень в процесі надання послуг внаслідок недотримання прийнятих нормативних-правових документів та недосконалості нормативної бази, що впливає на якість надання адміністративних послуг.

Оцінкою якості надання адміністративної послуги Держкомтелерадіо з внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі - Державний реєстр) встановлено недотримання норм ст. 14 Закону України «Про видавничу справу» в частині строків прийняття рішень про видачу Свідоцтва та внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру, та про надання письмового повідомлення про відмову у видачі Свідоцтва.

Надання адміністративної послуги ускладнює відсутність у статті 16 Закону України «Про видавничу справу» підстав для відмови у видачі Свідоцтва в разі зазначення фізичною особою-підприємцем та юридичною особою вулиці чи населеного пункту, які перейменовані (не існують) та в разі місцезнаходження їх в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Прийняття рішення Держкомтелерадіо про видачу Свідоцтва та внесення юридичної особи до Державного реєстру без доданої до заяви нотаріально засвідченої копії установчого документу (статуту) є порушенням статті 13 Закону України «Про видавничу справу», водночас Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено доступ до установчого документу (статуту) за допомогою коду доступу, що потребує врегулювання нормативної бази в частині значених протиріч.

Комп’ютерна програма «Видавництва України», яка є базою даних суб’єктів видавничої справи, протягом 17 років не оновлювалась, що призвело до технічного обмеження введення відомостей про суб’єктів видавничої справи відповідно до вимог пунктів 6, 7, 9 Порядку ведення Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Оцінкою якості надання адміністративної послуги з видачі Довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою встановлено, що пунктом 2 Порядку визначення обсягу книжкової продукції державною мовою, підготовка, випуск та/або розповсюдження якої здійснюються вітчизняними видавництвами і підприємствами розповсюдження книжкової продукції, для укладення договорів оренди приміщень (далі - Порядок) не конкретизовані терміни видачі видавництвам і підприємствам книгорозповсюдження Довідки.

Видача видавництвам і підприємствам книгорозповсюдження Довідок в окремих випадках здійснюється з недотриманням вимог пунктів 2 та 4 Порядку.

Пунктом 2 Порядку не конкретизовані вимоги до розкриття видавництвами і підприємствами книгорозповсюдження відомостей про наявність у продажу на момент подання заяви не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою та пункт 2 Порядку не відповідає змісту тексту Довідки в частині підтвердження інформації про випуск та/або розповсюдження книжкової продукції державною мовою.

Оцінкою якості надання адміністративних послуг Держкомтелерадіо з видачі та анулювання дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України встановлено, що склад Експертної ради Держкомтелерадіо затверджено раніше ніж затверджено Положення про Експертну раду Держкомтелерадіо.

Відповідно до Положення про Експертну раду у переліку документів, що додаються до заяви кандидата в члени Експертної ради, не зазначено документа про освіту, в той час як Положенням передбачено, що кандидатами у члени Експертної ради можуть бути особи, які мають вищу освіту. Дослідженням встановлено відсутність документів членів Експертної ради, передбачених переліком документів, зазначеним у Положенні.

До складу Експертної ради входив юрист ТОВ «Махаон Україна» (до 09.11.2018), підприємство якого постійно подає документи, необхідні для видачі дозволу на ввезення видавничої продукції, що створювало конфлікт інтересів та було ризиком лобіювання інтересів ТОВ «Махаон Україна» в наданні дозволу.

В недотримання п. 3 Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України не ведеться реєстр вхідної пошти. Відсутність ведення реєстрації вхідної та вихідної документації ускладнює контролювання дотримання термінів надання відповіді заявнику та є ризиком недотримання термінів надання адміністративної послуги.

В Порядку видачі не зазначено процедуру анулювання відмови Експертної ради у видачі дозволу на розповсюдження видавничої продукції на території України.

В акті прийому-передачі Центру надання адміністративної послуги при подачі документів до Держкомтелерадіо щодо надання дозволу на ввезення видавничої продукції зазначається не повна інформація про видавничу продукцію, що унеможливлює співставлення надходження книжкової продукції та видачу (відмову у видачі) дозволу на ввезення видавничої продукції.

Дослідженням своєчасності надання дозволів встановлено факти недотримання термінів надання дозволів, а також порушення термінів надання дозволів під час повторного розгляду. Великий об’єм надходження на опрацювання видавничої продукції до Держомтелерадіо та встановлений короткий термін її опрацювання (10 днів) призводить до порушення термінів надання адміністративної послуги з видачі (відмова у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції та впливають на якість надання адміністративної послуги.

Під час анулювання дозволу на ввезення видавничої продукції, інформацію не внесено до Реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, як передбачено Положенням про Реєстр видавничої продукції та Порядком видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу.

На сьогодні до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Держкомтелерадіо не вносить інформацію щодо рішення про видачу дозволу на ввезення видавничої продукції, як передбачено Порядком видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу.

Дослідженням процедури вилучення з обігу видавничої продукції без відповідного дозволу та накладання штрафних санкцій встановлено відсутність спільних нормативних документів, що регулюють взаємодію з правоохоронними органами. Невизначеність у співпраці ускладнює в повній мірі проведення заходів по фіксуванню фактів продажу забороненої без відповідного дозволу книжкової продукції та її вилученню.

Дослідженням процедури накладення адміністративно-господарського штрафу та виконання рішення Держкомтелерадіо встановлено відсутність загального рахунку акумулювання коштів по сплаті штрафних санкцій, що унеможливлює контролювання надходження коштів за порушення діючого законодавства.

Враховуючи викладене, з метою підвищення якості надання адміністративних послуг

НАКАЗУЮ:

1. Управлінню розвитку інформаційної сфери (Недяк Ю.О.) в місячний термін підготувати та подати пропозиції про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу» (далі – Закон), передбачивши в статті 16 Закону підстави для відмови у видачі Свідоцтва та внесення до Державного реєстру та узгодження норм Закону із вимогами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»;

опрацювати питання щодо технічного оновлення (вдосконалення) комп’ютерної програми «Видавництва України» - бази даних суб’єктів видавничої справи з метою введення відомостей про суб’єктів видавничої справи відповідно до вимог пунктів 6, 7, 9 Порядку ведення Державного реєстру, затвердженого Постановою КМУ від 10.03.2017 № 135.

2. Відділу видавничої справи (Кононенко О.А.) в місячний термін:

подати Управлінню розвитку інформаційної сфери (Недяк Ю.О.) пропозиції про внесення змін до пункту 2 Порядку визначення обсягу книжкової продукції державною мовою, підготовка, випуск та/або розповсюдження якої здійснюються вітчизняними видавництвами і підприємствами розповсюдження книжкової продукції, для укладення договорів оренди приміщень, в частині визначення строку видачі Довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою та конкретизації інформації, яку повинні містити відомості про наявність у продажу книжкової продукції державною мовою, з урахуванням вимог п. 3 Порядку;

врегулювати зміст форми Довідки (затвердженої наказом Держкомтелерадіо) у відповідності до вимог пункту 2 Порядку.

3. Управлінню дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції (Олійник С.Д.) в місячний термін подати пропозиції до Управління розвитку інформаційної сфери (Недяк Ю.О.) щодо внесення змін до Положення про Експертну раду, в частині виключення інформації про вищу освіту кандидата в члени Експертної ради; щодо внесення змін до Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, передбачивши процедуру анулювання відмови Експертної ради видачі дозволу на розповсюдження видавничої продукції на території України; щодо розроблення нормативного документу, який регулює взаємодію з правоохоронними органами під час процедури вилучення з обігу видавничої продукції, реалізованої без відповідного дозволу, та накладання штрафних санкцій;

відновити наявність документів членів Експертної ради, передбачених переліком документів Положення про Експертну раду Держкомтелерадіо;

врегулювати питання щодо зазначення в акті прийому-передачі Центру надання адміністративних послуг повної інформації про видавничу продукцію;

контролювати дотримання термінів надання відповіді заявнику на видачу (відмови у видачі, анулювання) дозволу та опрацювати питання щодо ведення реєстрації вхідної та вихідної документації;

забезпечити внесення інформації щодо анулювання дозволу на ввезення видавничої продукції до Реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, як передбачено Положенням про Реєстр видавничої продукції та Порядком видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу, за необхідності внести зміни до діючих нормативних документів;

врегулювати питання щодо внесення рішення про видачу дозволу на ввезення видавничої продукції до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, як передбачено Порядком видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу.

4. Фінансово-економічному управлінню (Бартош Н.В.) та Сектору бухгалтерського обліку (Моторна І.В.) подати пропозиції до Управління розвитку інформаційної сфери (Недяк Ю.О.) щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» в частині переліку найменування органу та визначення Держкомтелерадіо, як органу, що контролює справляння надходження бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші коди».

5. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на першого заступника Голови Держкомтелерадіо Червака Б. О.

 

Голова Держкомтелерадіо О.І. Наливайко

 

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux